| # | Player | Last Club | J3 | J1 | J2 | Season | |||
| Goal | Game | Goal | Game | Goal | Game | ||||
| 1 | 大石治寿 | Fujieda MYFC | 73 | 184 | 0 | 0 | 3 | 30 | 2014-2022 |
| 2 | 米澤令衣 | Kamatamare Sanuki | 70 | 210 | 0 | 0 | 3 | 33 | 2015- |
| 3 | 樋口寛規 | Fukushima United FC | 69 | 307 | 0 | 0 | 10 | 78 | 2011- |
| 4 | 浅川隼人 | FC Ryukyu | 64 | 179 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018- |
| 5 | 富樫佑太 | Nara Club | 51 | 241 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2015- |
| 6 | 富所悠 | FC Ryukyu | 50 | 250 | 0 | 0 | 5 | 128 | 2009- |
| 7 | 橋本啓吾 | Tegevajaro Miyazaki | 49 | 144 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 8 | 藤岡浩介 | Renofa Yamaguchi FC | 48 | 134 | 0 | 0 | 0 | 20 | 2013- |
| 9 | 武颯 | FC Gifu | 47 | 126 | 0 | 0 | 16 | 115 | 2018- |
| 10 | 川西翔太 | Nara Club | 44 | 167 | 4 | 33 | 21 | 160 | 2011- |
| 10 | 岡田優希 | Fukushima United FC | 44 | 127 | 0 | 0 | 4 | 83 | 2019- |
| 10 | 藤本憲明 | Kagoshima United FC | 44 | 89 | 16 | 77 | 17 | 55 | 2016-2024 |
| 13 | 三田尚希 | AC Nagano Parceiro | 43 | 216 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2025 |
| 14 | 谷口海斗 | Mito Hollyhock | 42 | 89 | 15 | 83 | 22 | 78 | 2018- |
| 15 | 吉平翼 | Kataller Toyama | 40 | 172 | 0 | 0 | 3 | 34 | 2015- |
| 16 | 枝本雄一郎 | Fujieda MYFC | 39 | 174 | 0 | 0 | 2 | 31 | 2013-2021 |
| 16 | フェルナンジーニョ | Gainare Tottori | 39 | 128 | 47 | 184 | 1 | 17 | 2004-2020 |
| 18 | 上形洋介 | Vanraure Hachinohe | 37 | 177 | 0 | 0 | 2 | 18 | 2015-2024 |
| 19 | 牛之濵拓 | Giravanz Kitakyushu | 37 | 207 | 2 | 4 | 10 | 76 | 2011- |
| 19 | 薗田卓馬 | Tegevajaro Miyazaki | 37 | 120 | 0 | 0 | 0 | 12 | 2017-2022 |
| 21 | 田口裕也 | Matsumoto Yamaga FC | 36 | 150 | 0 | 0 | 2 | 31 | 2020- |
| 21 | 青木翔大 | Thespa Gunma | 36 | 139 | 0 | 0 | 16 | 162 | 2013- |
| 21 | 田中智大 | Kataller Toyama | 36 | 117 | 0 | 0 | 1 | 9 | 2014-2019 |
| 21 | マルクス・ヴィニシウス | Nagoya Grampus | 36 | 100 | 0 | 0 | 17 | 36 | 2022- |
| 25 | 岩渕良太 | FC Ryukyu | 35 | 229 | 0 | 0 | 5 | 39 | 2013-2025 |
| 25 | 田村亮介 | Nara Club | 35 | 184 | 0 | 1 | 1 | 24 | 2014- |
| 25 | 岸田和人 | Renofa Yamaguchi FC | 35 | 55 | 0 | 0 | 19 | 120 | 2015-2022 |
| 28 | 田中恵太 | FC Osaka | 34 | 168 | 0 | 0 | 7 | 116 | 2014- |
| 29 | 妹尾直哉 | Vanraure Hachinohe | 33 | 212 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2025 |
| 30 | 高橋駿太 | Kataller Toyama | 32 | 194 | 0 | 0 | 12 | 78 | 2007-2023 |
| 30 | 大野耀平 | Kamatamare Sanuki | 32 | 140 | 0 | 0 | 5 | 34 | 2017- |
| 30 | 中川風希 | Fujieda MYFC | 32 | 88 | 0 | 3 | 10 | 79 | 2017-2025 |
| 33 | 澤上竜二 | Vanraure Hachinohe | 31 | 189 | 0 | 14 | 1 | 38 | 2016- |
| 33 | 鈴木孝司 | Albirex Niigata | 31 | 64 | 7 | 71 | 51 | 166 | 2012-2024 |
| 35 | 久富賢 | Blaublitz Akita | 30 | 208 | 0 | 0 | 1 | 28 | 2009-2021 |
| 35 | 前山恭平 | Blaublitz Akita | 30 | 169 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2020 |
| 35 | 安藤翼 | SC Sagamihara | 30 | 147 | 0 | 0 | 2 | 27 | 2020- |
| 35 | 佐藤悠希 | AC Nagano Parceiro | 30 | 147 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2018 |
| 39 | 萱沼優聖 | YSCC Yokohama | 29 | 208 | 0 | 0 | 0 | 25 | 2015-2024 |
| 39 | 重松健太郎 | FC Ryukyu | 29 | 192 | 5 | 45 | 16 | 141 | 2010-2024 |
| 39 | 進昂平 | AC Nagano Parceiro | 29 | 119 | 0 | 0 | 4 | 49 | 2018- |
| 39 | 中村亮太 | Blaublitz Akita | 29 | 105 | 0 | 0 | 8 | 128 | 2013- |
| 39 | 加藤潤也 | FC Imabari | 29 | 98 | 0 | 0 | 18 | 154 | 2017- |
| 44 | 遠藤敬佑 | Fujieda MYFC | 28 | 115 | 0 | 0 | 11 | 195 | 2007-2019 |
| 44 | 池元友樹 | Giravanz Kitakyushu | 28 | 86 | 1 | 9 | 59 | 285 | 2007-2020 |
| 44 | 原大智 | Kyoto Sanga FC | 28 | 71 | 23 | 110 | 0 | 0 | 2017-2025 |
| 44 | ジョン・ガブリエル | Kagoshima United FC | 28 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2020 |
| 48 | 島田拓海 | FC Osaka | 27 | 155 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 48 | 辻正男 | Thespakusatsu Gunma | 27 | 66 | 0 | 0 | 1 | 24 | 2013-2019 |
| 48 | 髙澤優也 | Thespa Gunma | 27 | 64 | 6 | 39 | 4 | 35 | 2019-2025 |
| 51 | 森晃太 | FC Imabari | 26 | 148 | 0 | 14 | 2 | 50 | 2016- |
| 51 | 谷口堅三 | Fujieda MYFC | 26 | 122 | 0 | 0 | 3 | 31 | 2007-2019 |
| 53 | 吉田明生 | YSCC Yokohama | 25 | 251 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2022 |
| 53 | 才藤龍治 | Blaublitz Akita | 25 | 160 | 0 | 0 | 11 | 136 | 2015- |
| 53 | 白井陽斗 | Hokkaido Consadole Sapporo | 25 | 133 | 1 | 11 | 4 | 50 | 2017- |
| 53 | 藤沼拓夢 | SC Sagamihara | 25 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2025 |
| 53 | オリグバッジョ・イスマイラ | Kochi United SC | 25 | 74 | 0 | 10 | 8 | 48 | 2019- |
| 58 | 佐々木陽次 | Kataller Toyama | 24 | 154 | 0 | 0 | 1 | 25 | 2015-2025 |
| 58 | 林誠道 | FC Imabari | 24 | 150 | 0 | 0 | 26 | 145 | 2015- |
| 58 | 宮本拓弥 | Vanraure Hachinohe | 24 | 103 | 0 | 0 | 3 | 47 | 2016-2023 |
| 58 | 石川大地 | JEF United Chiba | 24 | 84 | 0 | 0 | 30 | 91 | 2018- |
| 58 | 小松蓮 | Vissel Kobe | 24 | 64 | 0 | 4 | 26 | 139 | 2018- |
| 58 | レオナルド | Urawa Reds | 24 | 31 | 11 | 28 | 28 | 38 | 2018-2021 |
| 64 | 苔口卓也 | Kataller Toyama | 23 | 124 | 2 | 62 | 38 | 191 | 2004-2019 |
| 64 | 勝又慶典 | AC Nagano Parceiro | 23 | 115 | 0 | 0 | 3 | 34 | 2012-2018 |
| 64 | 和田昌士 | Thespa Gunma | 23 | 108 | 0 | 1 | 4 | 101 | 2016-2024 |
| 64 | 三好洋央 | Fujieda MYFC | 23 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2017 |
| 64 | 後藤優介 | Kamatamare Sanuki | 23 | 50 | 4 | 84 | 36 | 172 | 2012- |
| 69 | 髙木彰人 | SC Sagamihara | 22 | 129 | 0 | 7 | 3 | 80 | 2016-2025 |
| 69 | ンドカ・チャールス | Kagoshima United FC | 22 | 113 | 0 | 0 | 2 | 22 | 2021-2025 |
| 69 | 村越凱光 | Tegevajaro Miyazaki | 22 | 105 | 0 | 0 | 0 | 9 | 2020- |
| 69 | 宇野沢祐次 | AC Nagano Parceiro | 22 | 100 | 4 | 52 | 0 | 26 | 2002-2019 |
| 69 | ユ・インス | FC Tokyo | 22 | 59 | 1 | 16 | 1 | 31 | 2016-2019 |
| 74 | 星広太 | Giravanz Kitakyushu | 21 | 245 | 0 | 0 | 2 | 41 | 2015- |
| 74 | 菊井悠介 | Fujieda MYFC | 21 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 74 | 三沢直人 | Renofa Yamaguchi FC | 21 | 86 | 0 | 8 | 4 | 80 | 2018- |
| 74 | 塩浜遼 | Sagan Tosu | 21 | 74 | 0 | 0 | 10 | 37 | 2023- |
| 74 | 松田力 | Kataller Toyama | 21 | 63 | 8 | 85 | 31 | 220 | 2013- |
| 74 | 森島康仁 | Fujieda MYFC | 21 | 62 | 13 | 83 | 37 | 165 | 2006-2021 |
| 74 | 永井龍 | Giravanz Kitakyushu | 21 | 62 | 7 | 99 | 30 | 111 | 2010- |
| 81 | 有永一生 | Iwate Grulla Morioka | 20 | 231 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2021 |
| 81 | 前澤甲気 | Vanraure Hachinohe | 20 | 202 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2024 |
| 81 | 嫁阪翔太 | Nara Club | 20 | 201 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2025 |
| 81 | 東浩史 | AC Nagano Parceiro | 20 | 189 | 0 | 0 | 18 | 128 | 2010-2022 |
| 81 | 梅内和磨 | Iwate Grulla Morioka | 20 | 172 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2019 |
| 81 | 佐々木快 | SC Sagamihara | 20 | 121 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 81 | 大谷駿斗 | Zweigen Kanazawa | 20 | 111 | 0 | 0 | 4 | 71 | 2018- |
| 81 | 矢島輝一 | Fukushima United FC | 20 | 98 | 0 | 17 | 1 | 23 | 2016-2025 |
| 81 | 渡邉りょう | Jubilo Iwata | 20 | 94 | 3 | 25 | 19 | 56 | 2019- |
| 90 | 染矢一樹 | Azul Claro Numazu | 19 | 159 | 0 | 0 | 19 | 192 | 2009-2024 |
| 90 | 三上陽輔 | Blaublitz Akita | 19 | 133 | 0 | 2 | 13 | 132 | 2010-2023 |
| 90 | 花井聖 | Kataller Toyama | 19 | 117 | 0 | 12 | 2 | 79 | 2008-2021 |
| 90 | 古川大悟 | Oita Trinita | 19 | 92 | 0 | 0 | 3 | 35 | 2017- |
| 90 | 中島元彦 | Vegalta Sendai | 19 | 78 | 7 | 48 | 28 | 138 | 2016- |
| 90 | 一美和成 | Fagiano Okayama | 19 | 75 | 12 | 127 | 25 | 72 | 2016- |
| 90 | 鈴木崇文 | Thespakusatsu Gunma | 19 | 73 | 0 | 0 | 10 | 92 | 2012-2018 |
| 90 | 千葉寛汰 | Shimizu S-Pulse | 19 | 38 | 1 | 8 | 4 | 45 | 2022- |
| 90 | 福満隆貴 | JEF United Chiba | 19 | 36 | 1 | 25 | 13 | 170 | 2015-2023 |
| 99 | 普光院誠 | Gainare Tottori | 18 | 241 | 0 | 0 | 1 | 38 | 2016-2025 |
| 99 | 柳下大樹 | Vanraure Hachinohe | 18 | 182 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2014-2025 |
| 99 | 藤澤典隆 | Kagoshima United FC | 18 | 162 | 0 | 0 | 1 | 32 | 2014-2020 |
| 99 | 永田一真 | Vanraure Hachinohe | 18 | 107 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 99 | アルトゥール・シルバ | Shonan Bellmare | 18 | 87 | 2 | 54 | 1 | 19 | 2019- |
| 99 | 唐山翔自 | Hokkaido Consadole Sapporo | 18 | 33 | 0 | 33 | 10 | 64 | 2019- |
| 105 | 西本雅崇 | Kamatamare Sanuki | 17 | 176 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2015-2022 |
| 105 | 森川裕基 | Kamatamare Sanuki | 17 | 171 | 0 | 0 | 3 | 47 | 2015- |
| 105 | 五領淳樹 | Kagoshima United FC | 17 | 163 | 0 | 0 | 6 | 88 | 2012-2024 |
| 105 | 田村翔太 | Ehime FC | 17 | 124 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2013- |
| 105 | 浮田健誠 | AC Nagano Parceiro | 17 | 112 | 0 | 0 | 9 | 52 | 2020-2025 |
| 105 | ブラウン・ノア賢信 | Fagiano Okayama | 17 | 93 | 0 | 11 | 8 | 52 | 2020- |
| 105 | 高昇辰 | Giravanz Kitakyushu | 17 | 89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 105 | マテウス・レイリア | Mito Hollyhock | 17 | 81 | 0 | 0 | 2 | 31 | 2021- |
| 105 | 食野亮太郎 | Gamba Osaka | 17 | 56 | 8 | 83 | 0 | 0 | 2016- |
| 105 | 髙橋利樹 | Sagan Tosu | 17 | 55 | 6 | 29 | 18 | 71 | 2020- |
| 105 | 山本大貴 | AC Nagano Parceiro | 17 | 50 | 1 | 18 | 25 | 186 | 2014-2023 |
| 105 | 有田稜 | Kagoshima United FC | 17 | 31 | 0 | 0 | 8 | 92 | 2022- |
| 117 | 江口直生 | Kamatamare Sanuki | 16 | 144 | 0 | 0 | 1 | 51 | 2014-2025 |
| 117 | 北村知也 | Tegevajaro Miyazaki | 16 | 112 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2024 |
| 117 | 金弘淵 | Vanraure Hachinohe | 16 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2020 |
| 117 | 田中パウロ淳一 | Tochigi City | 16 | 70 | 0 | 3 | 19 | 203 | 2012- |
| 117 | 有田光希 | Kagoshima United FC | 16 | 51 | 0 | 11 | 51 | 300 | 2010-2024 |
| 117 | 平松宗 | Thespa Gunma | 16 | 44 | 1 | 35 | 24 | 182 | 2015-2024 |
| 117 | 島屋八徳 | Renofa Yamaguchi FC | 16 | 36 | 0 | 2 | 26 | 149 | 2015-2022 |
| 124 | 安藤由翔 | Vanraure Hachinohe | 15 | 259 | 0 | 0 | 1 | 20 | 2013-2025 |
| 124 | 中島賢星 | Renofa Yamaguchi FC | 15 | 193 | 0 | 0 | 2 | 60 | 2015- |
| 124 | 椎名伸志 | Kataller Toyama | 15 | 176 | 0 | 0 | 1 | 31 | 2014- |
| 124 | 佐藤碧 | Vanraure Hachinohe | 15 | 124 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 124 | 斧澤隼輝 | Giravanz Kitakyushu | 15 | 119 | 0 | 0 | 0 | 26 | 2016-2021 |
| 124 | 近藤高虎 | FC Imabari | 15 | 114 | 0 | 0 | 2 | 28 | 2020- |
| 124 | 田中直基 | FC Osaka | 15 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2024 |
| 124 | 粟飯原尚平 | Blaublitz Akita | 15 | 102 | 0 | 0 | 9 | 86 | 2019- |
| 124 | 曽我部慶太 | SC Sagamihara | 15 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2007-2016 |
| 124 | 土井良太 | Fujieda MYFC | 15 | 82 | 0 | 2 | 0 | 18 | 2006-2017 |
| 124 | 窪田稜 | Yokohama FC | 15 | 79 | 1 | 7 | 6 | 104 | 2019- |
| 124 | 林容平 | Blaublitz Akita | 15 | 70 | 0 | 15 | 11 | 61 | 2012-2020 |
| 124 | 百田真登 | Thespa Gunma | 15 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 124 | 岸本武流 | Gamba Osaka | 15 | 44 | 10 | 96 | 12 | 145 | 2016- |
| 138 | 大泉和也 | YSCC Yokohama | 14 | 185 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2022 |
| 138 | 橋本陸 | FC Osaka | 14 | 183 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2025 |
| 138 | 広瀬健太 | Kagoshima United FC | 14 | 168 | 0 | 1 | 2 | 39 | 2015- |
| 138 | 西村恭史 | Oita Trinita | 14 | 134 | 0 | 10 | 2 | 32 | 2018- |
| 138 | 加々美登生 | Thespa Gunma | 14 | 100 | 0 | 0 | 0 | 24 | 2021- |
| 138 | 奥田晃也 | Fukushima United FC | 14 | 89 | 0 | 0 | 21 | 191 | 2017- |
| 138 | 山内寛史 | FC Gifu | 14 | 86 | 0 | 4 | 1 | 26 | 2017-2024 |
| 138 | 河合秀人 | Montedio Yamagata | 14 | 84 | 0 | 0 | 10 | 151 | 2016-2023 |
| 138 | 和田育 | FC Osaka | 14 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 138 | 中野克哉 | Tochigi SC | 14 | 77 | 0 | 0 | 8 | 66 | 2019- |
| 138 | 高橋潤哉 | Montedio Yamagata | 14 | 59 | 0 | 0 | 21 | 89 | 2019- |
| 138 | 水永翔馬 | Tegevajaro Miyazaki | 14 | 58 | 0 | 0 | 13 | 96 | 2013-2021 |
| 138 | 土信田悠生 | Tegevajaro Miyazaki | 14 | 55 | 0 | 0 | 2 | 48 | 2022- |
| 138 | トカチ | Tochigi SC | 14 | 49 | 0 | 1 | 1 | 21 | 2019-2022 |
| 152 | 雪江悠人 | Vanraure Hachinohe | 13 | 205 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019- |
| 152 | 佐藤祐太 | Vanraure Hachinohe | 13 | 195 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018- |
| 152 | 藤嵜智貴 | Vanraure Hachinohe | 13 | 177 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2024 |
| 152 | 佐藤尚輝 | Azul Claro Numazu | 13 | 177 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2025 |
| 152 | 中原秀人 | Kagoshima United FC | 13 | 149 | 0 | 2 | 5 | 138 | 2012-2024 |
| 152 | 北龍磨 | FC Gifu | 13 | 144 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 152 | 前川大河 | Kamatamare Sanuki | 13 | 118 | 0 | 0 | 14 | 183 | 2015-2025 |
| 152 | 西谷和希 | Tochigi City | 13 | 114 | 1 | 22 | 26 | 199 | 2016- |
| 152 | 城定幹大 | Sagan Tosu | 13 | 88 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 152 | 河辺駿太郎 | Giravanz Kitakyushu | 13 | 87 | 0 | 0 | 1 | 6 | 2021- |
| 152 | 平岡翼 | FC Imabari | 13 | 86 | 0 | 0 | 0 | 17 | 2014-2021 |
| 152 | 佐野翼 | AC Nagano Parceiro | 13 | 85 | 0 | 0 | 0 | 9 | 2018-2022 |
| 152 | 山根永遠 | Fagiano Okayama | 13 | 71 | 1 | 54 | 14 | 143 | 2017- |
| 152 | 大久保優 | Gainare Tottori | 13 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2023 |
| 152 | 清本拓己 | FC Osaka | 13 | 65 | 0 | 0 | 5 | 76 | 2013-2023 |
| 152 | 井上平 | SC Sagamihara | 13 | 55 | 0 | 3 | 10 | 106 | 2007-2016 |
| 152 | 中山仁斗 | Vegalta Sendai | 13 | 54 | 2 | 14 | 63 | 217 | 2014-2024 |
| 152 | 畑田真輝 | Blaublitz Akita | 13 | 53 | 0 | 0 | 1 | 6 | 2009-2016 |
| 152 | ホムロ | SC Sagamihara | 13 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2021 |
| 152 | 横山暁之 | Yokohama FC | 13 | 37 | 0 | 0 | 14 | 103 | 2020- |
| 172 | 鈴木拳士郎 | Azul Claro Numazu | 12 | 167 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2018-2025 |
| 172 | 姫野宥弥 | Vanraure Hachinohe | 12 | 154 | 0 | 0 | 0 | 18 | 2015-2023 |
| 172 | 可児壮隆 | Nara Club | 12 | 144 | 0 | 9 | 0 | 13 | 2014-2023 |
| 172 | 新井光 | FC Imabari | 12 | 131 | 0 | 1 | 1 | 36 | 2018- |
| 172 | 越智亮介 | FC Imabari | 12 | 126 | 0 | 0 | 3 | 91 | 2009-2020 |
| 172 | 小澤秀充 | Roasso Kumamoto | 12 | 117 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 172 | 石堂和人 | Fukushima United FC | 12 | 116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2018 |
| 172 | 山中麗央 | AC Nagano Parceiro | 12 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 172 | 林堂眞 | Kataller Toyama | 12 | 109 | 0 | 0 | 9 | 209 | 2012-2023 |
| 172 | 増田隼司 | Nara Club | 12 | 101 | 0 | 0 | 0 | 14 | 2021- |
| 172 | 大迫希 | Fujieda MYFC | 12 | 98 | 0 | 0 | 11 | 87 | 2009-2020 |
| 172 | 持井響太 | FC Imabari | 12 | 86 | 0 | 0 | 0 | 34 | 2021- |
| 172 | オタボー・ケネス | Tochigi SC | 12 | 85 | 0 | 0 | 1 | 19 | 2021- |
| 172 | 齋藤恵太 | Tochigi City | 12 | 84 | 0 | 1 | 18 | 185 | 2015-2025 |
| 172 | 中村太一 | Vanraure Hachinohe | 12 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2022 |
| 172 | 西谷亮 | Iwaki FC | 12 | 63 | 0 | 0 | 0 | 13 | 2022- |
| 172 | 野田隆之介 | FC Ryukyu | 12 | 53 | 16 | 95 | 14 | 119 | 2010-2024 |
| 172 | 安藤瑞季 | Mito Hollyhock | 12 | 48 | 0 | 1 | 28 | 165 | 2018-2025 |
| 172 | 大島康樹 | Ventforet Kofu | 12 | 46 | 0 | 3 | 17 | 196 | 2014- |
| 172 | パトリック | Zweigen Kanazawa | 12 | 36 | 101 | 328 | 0 | 0 | 2013- |
| 172 | 久保藤次郎 | Kashiwa Reysol | 12 | 36 | 11 | 59 | 5 | 27 | 2021- |
| 193 | 宗近慧 | Kamatamare Sanuki | 11 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2024 |
| 193 | 菅井拓也 | Azul Claro Numazu | 11 | 214 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2025 |
| 193 | 宮市剛 | Kamatamare Sanuki | 11 | 172 | 0 | 0 | 2 | 41 | 2014-2025 |
| 193 | 柳雄太郎 | Kamatamare Sanuki | 11 | 165 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2025 |
| 193 | 末木裕也 | Ventforet Kofu | 11 | 153 | 0 | 0 | 2 | 35 | 2020- |
| 193 | 山田貴文 | FC Imabari | 11 | 149 | 0 | 0 | 1 | 28 | 2020- |
| 193 | 大島嵩弘 | AC Nagano Parceiro | 11 | 147 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2007-2019 |
| 193 | 廣田隆治 | Iwate Grulla Morioka | 11 | 137 | 0 | 0 | 2 | 50 | 2012-2019 |
| 193 | 森夢真 | Azul Claro Numazu | 11 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2025 |
| 193 | 近藤貴司 | AC Nagano Parceiro | 11 | 107 | 0 | 0 | 28 | 232 | 2015- |
| 193 | 平石直人 | SC Sagamihara | 11 | 104 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2019 |
| 193 | 菊谷篤資 | YSCC Yokohama | 11 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021-2024 |
| 193 | 長野星輝 | FC Osaka | 11 | 86 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 193 | 朴利基 | FC Ryukyu | 11 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2018 |
| 193 | 吉澤柊 | Tegevajaro Miyazaki | 11 | 82 | 0 | 0 | 2 | 25 | 2022-2025 |
| 193 | 外山凌 | FC Gifu | 11 | 80 | 0 | 0 | 4 | 157 | 2017- |
| 193 | 清原翔平 | SC Sagamihara | 11 | 72 | 0 | 3 | 24 | 161 | 2014-2021 |
| 193 | 奥村晃司 | Tegevajaro Miyazaki | 11 | 71 | 0 | 0 | 2 | 38 | 2021- |
| 193 | 清水一雅 | Fukushima United FC | 11 | 68 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024- |
| 193 | 中山悟志 | FC Ryukyu | 11 | 67 | 10 | 100 | 10 | 73 | 2000-2015 |
| 193 | 津久井匠海 | JEF United Chiba | 11 | 67 | 0 | 0 | 6 | 37 | 2023- |
| 193 | 高原直泰 | SC Sagamihara | 11 | 54 | 77 | 214 | 11 | 41 | 1998-2015 |
| 193 | 福田翔生 | Shonan Bellmare | 11 | 54 | 14 | 62 | 0 | 0 | 2020-2025 |
| 193 | 畑潤基 | Blaublitz Akita | 11 | 49 | 0 | 0 | 15 | 179 | 2016-2025 |
| 193 | 髙橋大悟 | Giravanz Kitakyushu | 11 | 33 | 1 | 9 | 23 | 121 | 2018- |
| 193 | 松木駿之介 | Fujieda MYFC | 11 | 32 | 0 | 0 | 0 | 46 | 2019- |
| 193 | 横山歩夢 | Sagan Tosu | 11 | 29 | 5 | 41 | 0 | 16 | 2021-2024 |
| 220 | 秋山貴嗣 | Fujieda MYFC | 10 | 231 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2022 |
| 220 | 代健司 | Tegevajaro Miyazaki | 10 | 187 | 0 | 0 | 1 | 73 | 2011-2024 |
| 220 | 甲斐健太郎 | FC Gifu | 10 | 186 | 0 | 0 | 1 | 66 | 2016- |
| 220 | 松原優吉 | Kataller Toyama | 10 | 163 | 0 | 0 | 0 | 8 | 2011-2020 |
| 220 | 音泉翔眞 | Vanraure Hachinohe | 10 | 163 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2020- |
| 220 | 野々村鷹人 | Blaublitz Akita | 10 | 109 | 0 | 0 | 0 | 20 | 2021- |
| 220 | 谷澤達也 | Fujieda MYFC | 10 | 101 | 15 | 164 | 27 | 288 | 2003-2021 |
| 220 | 菅野哲也 | AC Nagano Parceiro | 10 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2008-2017 |
| 220 | 高木大輔 | FC Ryukyu | 10 | 82 | 0 | 2 | 31 | 245 | 2013- |
| 220 | 松本孝平 | Kamatamare Sanuki | 10 | 82 | 0 | 0 | 0 | 12 | 2017-2025 |
| 220 | 木匠貴大 | FC Osaka | 10 | 80 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 220 | 谷尾昂也 | Gainare Tottori | 10 | 78 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2011-2021 |
| 220 | 阿野真拓 | Tegevajaro Miyazaki | 10 | 69 | 0 | 0 | 0 | 27 | 2020- |
| 220 | 田中翔太 | Thespa Gunma | 10 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024- |
| 220 | 川又堅碁 | Azul Claro Numazu | 10 | 63 | 70 | 213 | 24 | 69 | 2006-2025 |
| 220 | ニウド | Kagoshima United FC | 10 | 61 | 0 | 0 | 5 | 66 | 2014-2020 |
| 220 | 北脇健慈 | Blaublitz Akita | 10 | 61 | 0 | 0 | 2 | 19 | 2014-2020 |
| 220 | 鈴木翔大 | Blaublitz Akita | 10 | 60 | 0 | 0 | 8 | 70 | 2022- |
| 220 | 西山雄介 | YSCC Yokohama | 10 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2022 |
| 220 | 柳町魁耀 | Montedio Yamagata | 10 | 58 | 0 | 0 | 0 | 9 | 2021- |
| 220 | 深堀隼平 | Iwate Grulla Morioka | 10 | 55 | 0 | 6 | 8 | 63 | 2017-2024 |
| 220 | 酒井達磨 | Nara Club | 10 | 51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 220 | オリオラ・サンデー | RB Omiya Ardija | 10 | 48 | 0 | 0 | 6 | 33 | 2022- |
| 220 | 川﨑修平 | Vissel Kobe | 10 | 43 | 1 | 22 | 0 | 0 | 2019-2023 |
| 220 | 藤尾翔太 | FC Machida Zelvia | 10 | 42 | 13 | 71 | 26 | 85 | 2018- |
| 220 | 盛礼良レオナルド | Blaublitz Akita | 10 | 42 | 0 | 0 | 20 | 142 | 2007-2015 |
| 220 | ヴィートル・ガブリエル | Gainare Tottori | 10 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2019 |
| 220 | 山田寛人 | Shonan Bellmare | 10 | 39 | 6 | 67 | 10 | 67 | 2016- |
| 220 | 南野遥海 | Urawa Reds | 10 | 38 | 1 | 14 | 7 | 35 | 2022- |
| 220 | 河村慶人 | Kagoshima United FC | 10 | 38 | 0 | 2 | 6 | 74 | 2022- |
| 220 | 杉本健勇 | RB Omiya Ardija | 10 | 34 | 55 | 296 | 25 | 99 | 2010- |
| 220 | 津田知宏 | AC Nagano Parceiro | 10 | 33 | 6 | 65 | 52 | 217 | 2005-2019 |
| 220 | 岩渕弘人 | Vegalta Sendai | 10 | 31 | 3 | 32 | 20 | 54 | 2022- |
| 220 | 太田龍之介 | Jubilo Iwata | 10 | 25 | 0 | 1 | 0 | 12 | 2024- |
| 220 | 堂安律 | Gamba Osaka | 10 | 21 | 3 | 15 | 0 | 0 | 2015-2017 |
| 220 | 三平和司 | Ventforet Kofu | 10 | 15 | 8 | 44 | 81 | 380 | 2008- |
| 220 | 小林心 | Vegalta Sendai | 10 | 13 | 0 | 0 | 3 | 15 | 2025- |
| 257 | 西山峻太 | YSCC Yokohama | 9 | 199 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2024 |
| 257 | 脇本晃成 | Kataller Toyama | 9 | 171 | 0 | 0 | 0 | 8 | 2016-2024 |
| 257 | 濱託巳 | Kochi United SC | 9 | 152 | 0 | 0 | 0 | 26 | 2019- |
| 257 | 上畑佑平士 | Fujieda MYFC | 9 | 138 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 257 | 沖野将基 | Blaublitz Akita | 9 | 136 | 0 | 0 | 2 | 54 | 2015-2023 |
| 257 | 宮尾孝一 | Vanraure Hachinohe | 9 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2022 |
| 257 | 森勇人 | Kamatamare Sanuki | 9 | 132 | 0 | 1 | 5 | 85 | 2014-2025 |
| 257 | 秋山拓也 | FC Osaka | 9 | 121 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2018- |
| 257 | 服部康平 | FC Gifu | 9 | 114 | 0 | 5 | 3 | 51 | 2014-2022 |
| 257 | 北井佑季 | SC Sagamihara | 9 | 101 | 0 | 0 | 5 | 64 | 2012-2018 |
| 257 | 尾崎瑛一郎 | Azul Claro Numazu | 9 | 91 | 0 | 0 | 1 | 91 | 2003-2020 |
| 257 | 後藤京介 | Iwate Grulla Morioka | 9 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2017-2020 |
| 257 | 永畑祐樹 | Kagoshima United FC | 9 | 86 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2008-2019 |
| 257 | 三木直土 | Gainare Tottori | 9 | 80 | 0 | 0 | 2 | 16 | 2020- |
| 257 | 白石智之 | Reilac Shiga FC | 9 | 79 | 0 | 0 | 4 | 65 | 2017- |
| 257 | 忽那喬司 | AC Nagano Parceiro | 9 | 77 | 0 | 0 | 3 | 60 | 2020- |
| 257 | 牟田雄祐 | FC Ryukyu | 9 | 76 | 2 | 56 | 3 | 60 | 2013-2023 |
| 257 | 小谷光毅 | Iwate Grulla Morioka | 9 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2020 |
| 257 | 山口卓己 | Oita Trinita | 9 | 70 | 0 | 0 | 1 | 33 | 2022- |
| 257 | 林友哉 | YSCC Yokohama | 3 | 65 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2018-2022 |
| 257 | 川森有真 | Kagoshima United FC | 9 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2020 |
| 257 | 前嶋洋太 | Avispa Fukuoka | 9 | 61 | 2 | 130 | 4 | 38 | 2016- |
| 257 | ブレンネル | Iwate Grulla Morioka | 9 | 52 | 0 | 0 | 4 | 32 | 2020-2022 |
| 257 | 佐々木一輝 | Kataller Toyama | 9 | 50 | 0 | 16 | 0 | 9 | 2013-2021 |
| 257 | ロメロ・フランク | Reilac Shiga FC | 9 | 49 | 3 | 42 | 43 | 286 | 2011- |
| 257 | 端戸仁 | Kagoshima United FC | 9 | 44 | 6 | 58 | 27 | 148 | 2009-2024 |
| 257 | 押谷祐樹 | Fujieda MYFC | 9 | 44 | 0 | 11 | 67 | 272 | 2008-2022 |
| 257 | 田中想来 | Matsumoto Yamaga FC | 9 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 257 | 碓井聖生 | Avispa Fukuoka | 9 | 42 | 3 | 11 | 5 | 16 | 2023- |
| 257 | 武藤雄樹 | SC Sagamihara | 9 | 41 | 55 | 320 | 0 | 0 | 2011- |
| 257 | ドゥドゥ | FC Gifu | 9 | 37 | 14 | 54 | 52 | 192 | 2014-2025 |
| 257 | 五十嵐太陽 | Tochigi SC | 9 | 37 | 0 | 0 | 4 | 43 | 2022- |
| 257 | 平岡将豪 | Tochigi City | 9 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014- |
| 257 | ピーター・ウタカ | Tochigi City | 9 | 28 | 45 | 115 | 89 | 212 | 2015-2025 |
| 257 | 梅田魁人 | Blaublitz Akita | 9 | 27 | 0 | 0 | 6 | 65 | 2021- |
| 292 | 池ヶ谷颯斗 | AC Nagano Parceiro | 8 | 219 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2015-2024 |
| 292 | 増谷幸祐 | FC Ryukyu | 8 | 174 | 0 | 0 | 2 | 39 | 2016-2024 |
| 292 | 川島將 | Fujieda MYFC | 8 | 173 | 0 | 0 | 0 | 72 | 2015-2025 |
| 292 | 水野泰輔 | FC Gifu | 8 | 162 | 0 | 0 | 3 | 119 | 2012-2024 |
| 292 | 徳永裕大 | SC Sagamihara | 8 | 162 | 0 | 0 | 1 | 11 | 2017- |
| 292 | 杉井颯 | Montedio Yamagata | 8 | 157 | 0 | 0 | 0 | 15 | 2019- |
| 292 | 近石哲平 | Vanraure Hachinohe | 8 | 148 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2025 |
| 292 | 小牧成亘 | Vanraure Hachinohe | 8 | 144 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2023 |
| 292 | 森下怜哉 | Sagan Tosu | 8 | 135 | 0 | 0 | 5 | 114 | 2016- |
| 292 | 大竹隆人 | Fujieda MYFC | 8 | 123 | 0 | 0 | 0 | 12 | 2012-2019 |
| 292 | 稲積大介 | Vanraure Hachinohe | 8 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020- |
| 292 | 川﨑一輝 | Jubilo Iwata | 8 | 115 | 0 | 1 | 3 | 30 | 2020- |
| 292 | 船橋勇真 | FC Ryukyu | 8 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020- |
| 292 | 松村航希 | YSCC Yokohama | 8 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2024 |
| 292 | 池田昌生 | Shonan Bellmare | 8 | 97 | 8 | 103 | 0 | 0 | 2018- |
| 292 | 松岡大智 | Kataller Toyama | 8 | 96 | 0 | 0 | 3 | 28 | 2016- |
| 292 | ピーダーセン世穏 | Vanraure Hachinohe | 8 | 96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2025 |
| 292 | 谷村憲一 | Grulla Morioka | 8 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2013-2018 |
| 292 | 浦島貴大 | Fujieda MYFC | 8 | 89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2018 |
| 292 | 馬渡和彰 | Matsumoto Yamaga FC | 8 | 84 | 3 | 46 | 7 | 95 | 2014-2025 |
| 292 | 利根瑠偉 | FC Osaka | 8 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 292 | 吉田源太郎 | FC Osaka | 8 | 82 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2022- |
| 292 | 山本駿亮 | Renofa Yamaguchi FC | 8 | 81 | 0 | 0 | 4 | 54 | 2021- |
| 292 | 藤森亮志 | AC Nagano Parceiro | 8 | 81 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2025 |
| 292 | 野瀬龍世 | FC Osaka | 8 | 76 | 0 | 0 | 1 | 20 | 2021- |
| 292 | 安光将作 | Kataller Toyama | 8 | 74 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2022- |
| 292 | 岩岸宗志 | Kamatamare Sanuki | 8 | 74 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 292 | 藤川虎太朗 | AC Nagano Parceiro | 8 | 61 | 1 | 22 | 5 | 58 | 2017- |
| 292 | 坂本修佑 | FC Osaka | 8 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2024 |
| 292 | 塚元大 | Zweigen Kanazawa | 8 | 58 | 0 | 17 | 0 | 0 | 2019-2025 |
| 292 | 上米良柊人 | AC Nagano Parceiro | 8 | 56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2021 |
| 292 | 福田望久斗 | Kagoshima United FC | 8 | 52 | 0 | 0 | 3 | 24 | 2022- |
| 292 | 荒木大吾 | FC Gifu | 8 | 50 | 1 | 78 | 1 | 55 | 2016- |
| 292 | 高瀬証 | Grulla Morioka | 8 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2016 |
| 292 | 西村真祈 | Blaublitz Akita | 8 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024- |
| 292 | 久木野聡 | FC Machida Zelvia | 8 | 49 | 2 | 27 | 4 | 71 | 2006-2016 |
| 292 | 風間宏希 | Thespa Gunma | 8 | 46 | 0 | 17 | 21 | 358 | 2012- |
| 292 | 中原優生 | Kagoshima United FC | 8 | 45 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2016-2019 |
| 292 | 阪野豊史 | FC Imabari | 8 | 43 | 2 | 22 | 65 | 290 | 2013-2024 |
| 292 | 吉田伊吹 | Gainare Tottori | 8 | 42 | 0 | 0 | 10 | 91 | 2020- |
| 292 | リッピ・ヴェローゾ | FC Tokyo | 8 | 41 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2017-2018 |
| 292 | 梶浦勇輝 | FC Imabari | 8 | 38 | 0 | 3 | 1 | 53 | 2022- |
| 292 | 鳥養祐矢 | FC Ryukyu | 8 | 35 | 0 | 0 | 4 | 107 | 2015-2021 |
| 292 | 佐藤亮 | Matsumoto Yamaga FC | 8 | 33 | 0 | 0 | 21 | 153 | 2020- |
| 292 | 高崎寛之 | Ventforet Kofu | 8 | 32 | 10 | 92 | 68 | 220 | 2008-2021 |
| 292 | 大関友翔 | Kawasaki Frontale | 8 | 32 | 2 | 25 | 0 | 0 | 2023- |
| 292 | 岡田翔平 | Thespakusatsu Gunma | 8 | 31 | 2 | 50 | 18 | 80 | 2011-2020 |
| 292 | 町野修斗 | Shonan Bellmare | 8 | 30 | 26 | 80 | 7 | 32 | 2018-2023 |
| 292 | 有馬幸太郎 | Oita Trinita | 8 | 24 | 0 | 0 | 17 | 120 | 2019- |
| 341 | 橋本拓門 | Fukushima United FC | 7 | 203 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2020 |
| 341 | 安在達弥 | Fukushima United FC | 7 | 182 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2019- |
| 341 | 岡田亮太 | Fukushima United FC | 7 | 178 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2021 |
| 341 | 國分将 | Kamatamare Sanuki | 7 | 175 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2019- |
| 341 | 魚里直哉 | Tegevajaro Miyazaki | 7 | 162 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2025 |
| 341 | 梅井大輝 | SC Sagamihara | 7 | 125 | 0 | 0 | 0 | 19 | 2008-2021 |
| 341 | 久富良輔 | Fujieda MYFC | 7 | 122 | 0 | 0 | 9 | 173 | 2014- |
| 341 | 井上黎生人 | Cerezo Osaka | 7 | 120 | 1 | 83 | 0 | 42 | 2015- |
| 341 | 佐相壱明 | Matsumoto Yamaga FC | 7 | 120 | 0 | 0 | 0 | 12 | 2018- |
| 341 | 乾貴哉 | Tochigi City | 7 | 119 | 0 | 0 | 4 | 86 | 2015- |
| 341 | 附木雄也 | Kamatamare Sanuki | 7 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022-2025 |
| 341 | 中山雄希 | Giravanz Kitakyushu | 7 | 107 | 0 | 0 | 1 | 28 | 2017-2023 |
| 341 | 吉村弦 | Nara Club | 7 | 102 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019- |
| 341 | 保﨑淳 | SC Sagamihara | 7 | 100 | 0 | 0 | 4 | 121 | 2009-2018 |
| 341 | 茂木駿佑 | FC Ryukyu | 7 | 100 | 0 | 27 | 15 | 133 | 2015- |
| 341 | 韓浩康 | Vegalta Sendai | 7 | 93 | 0 | 24 | 0 | 0 | 2016- |
| 341 | 大澤朋也 | Zweigen Kanazawa | 7 | 92 | 0 | 0 | 2 | 12 | 2021- |
| 341 | 辻尾真二 | SC Sagamihara | 7 | 91 | 1 | 75 | 4 | 54 | 2008-2018 |
| 341 | 村田透馬 | Yokohama FC | 7 | 84 | 0 | 18 | 2 | 37 | 2018- |
| 341 | 薩川淳貴 | Kagoshima United FC | 7 | 84 | 0 | 0 | 1 | 30 | 2020- |
| 341 | 岡佳樹 | Vanraure Hachinohe | 7 | 76 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2017-2021 |
| 341 | 黒石貴哉 | Ehime FC | 7 | 75 | 0 | 0 | 0 | 78 | 2020- |
| 341 | 佐藤諒 | Nara Club | 7 | 75 | 0 | 0 | 0 | 16 | 2022- |
| 341 | 峯勇斗 | Fujieda MYFC | 7 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2016 |
| 341 | 遊馬将也 | Gainare Tottori | 7 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2023 |
| 341 | 菅本岳 | Iwate Grulla Morioka | 7 | 69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2019 |
| 341 | 酒本憲幸 | Kagoshima United FC | 7 | 62 | 4 | 153 | 10 | 166 | 2003-2021 |
| 341 | 小島雅也 | FC Osaka | 7 | 62 | 0 | 3 | 3 | 154 | 2016- |
| 341 | 吉井孝輔 | Kagoshima United FC | 7 | 62 | 0 | 0 | 9 | 190 | 2004-2019 |
| 341 | 赤星魁麻 | Kamatamare Sanuki | 7 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2024 |
| 341 | 戸高弘貴 | Kataller Toyama | 7 | 57 | 0 | 0 | 10 | 63 | 2014-2021 |
| 341 | 鈴木国友 | Tochigi City | 7 | 56 | 0 | 8 | 13 | 102 | 2018-2025 |
| 341 | 佐藤和弘 | Ventforet Kofu | 7 | 55 | 0 | 5 | 27 | 281 | 2014- |
| 341 | 石津大介 | Tegevajaro Miyazaki | 7 | 54 | 6 | 74 | 42 | 207 | 2012-2023 |
| 341 | アンジェロッティ | Kagoshima United FC | 7 | 53 | 0 | 23 | 5 | 34 | 2021-2025 |
| 341 | 坂井大将 | Gainare Tottori | 7 | 51 | 0 | 0 | 0 | 16 | 2015-2020 |
| 341 | 中西倫也 | Kataller Toyama | 7 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2015-2017 |
| 341 | 栗田マークアジェイ | Kamatamare Sanuki | 7 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2021 |
| 341 | 渡邉颯太 | Renofa Yamaguchi FC | 7 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024- |
| 341 | 玉城峻吾 | FC Imabari | 7 | 46 | 0 | 0 | 0 | 17 | 2015-2021 |
| 341 | 加藤大樹 | Zweigen Kanazawa | 7 | 45 | 0 | 0 | 33 | 266 | 2016- |
| 341 | 安藤智哉 | Avispa Fukuoka | 7 | 44 | 4 | 36 | 2 | 64 | 2021-2025 |
| 341 | 木村裕 | AC Nagano Parceiro | 7 | 43 | 0 | 11 | 10 | 68 | 2013-2020 |
| 341 | 廣瀬浩二 | Tochigi SC | 7 | 43 | 0 | 0 | 47 | 347 | 2006-2019 |
| 341 | 色摩雄貴 | Iwate Grulla Morioka | 7 | 42 | 0 | 0 | 2 | 16 | 2020-2022 |
| 341 | 髙橋馨希 | Kataller Toyama | 7 | 42 | 0 | 0 | 0 | 27 | 2023- |
| 341 | 萬代宏樹 | AC Nagano Parceiro | 7 | 38 | 3 | 32 | 43 | 271 | 2004-2018 |
| 341 | 曽田一騎 | FC Ryukyu | 7 | 37 | 0 | 0 | 2 | 15 | 2023- |
| 341 | アレックス | Tochigi SC | 7 | 37 | 0 | 0 | 1 | 10 | 2012-2018 |
| 341 | 太田康介 | Zweigen Kanazawa | 7 | 33 | 0 | 0 | 10 | 142 | 2012-2017 |
| 341 | 高橋悠馬 | Grulla Morioka | 7 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2016 |
| 341 | パブロ | Kataller Toyama | 7 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2017 |
| 341 | ディサロ燦シルヴァーノ | Montedio Yamagata | 7 | 26 | 2 | 34 | 48 | 118 | 2019- |
| 341 | 佐藤大樹 | Jubilo Iwata | 7 | 26 | 0 | 0 | 11 | 75 | 2021- |
| 341 | ラファエル・フルタード | SC Sagamihara | 7 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025 |
| 341 | 和田凌 | Sagan Tosu | 7 | 22 | 0 | 0 | 1 | 10 | 2018-2021 |
| 341 | 原一樹 | Roasso Kumamoto | 7 | 21 | 11 | 72 | 69 | 235 | 2007-2019 |
| 341 | 呉屋大翔 | JEF United Chiba | 7 | 13 | 12 | 69 | 43 | 159 | 2016- |
| 341 | 北川柊斗 | Thespa Gunma | 7 | 11 | 0 | 0 | 14 | 138 | 2018-2024 |
| 400 | 山田尚幸 | Vanraure Hachinohe | 6 | 262 | 0 | 0 | 0 | 8 | 2014-2024 |
| 400 | 田辺圭佑 | Roasso Kumamoto | 6 | 189 | 0 | 0 | 2 | 65 | 2014-2023 |
| 400 | 藤原拓也 | YSCC Yokohama | 6 | 182 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2024 |
| 400 | 土館賢人 | YSCC Yokohama | 6 | 177 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2024 |
| 400 | 鈴木順也 | FC Ryukyu | 6 | 165 | 0 | 0 | 0 | 7 | 2019- |
| 400 | 温井駿斗 | Gainare Tottori | 6 | 155 | 0 | 0 | 1 | 23 | 2015- |
| 400 | 今瀬淳也 | Kataller Toyama | 6 | 151 | 0 | 0 | 1 | 83 | 2015- |
| 400 | 遠藤元一 | FC Gifu | 6 | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2024 |
| 400 | 世瀬啓人 | Tochigi SC | 6 | 139 | 0 | 0 | 1 | 45 | 2018- |
| 400 | 平出涼 | Kagoshima United FC | 6 | 128 | 0 | 0 | 0 | 114 | 2010-2020 |
| 400 | 砂森和也 | AC Nagano Parceiro | 6 | 125 | 0 | 0 | 0 | 55 | 2016-2025 |
| 400 | 石井光輝 | AC Nagano Parceiro | 6 | 124 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017- |
| 400 | 藤山智史 | Blaublitz Akita | 6 | 122 | 0 | 0 | 5 | 145 | 2017- |
| 400 | 安藤一哉 | AC Nagano Parceiro | 6 | 121 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020- |
| 400 | 鴨志田誉 | Fukushima United FC | 6 | 120 | 0 | 0 | 1 | 61 | 2009-2018 |
| 400 | 坪川潤之 | Kataller Toyama | 6 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2024 |
| 400 | 工藤祐生 | SC Sagamihara | 6 | 116 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2009-2018 |
| 400 | 西野貴治 | Kamatamare Sanuki | 6 | 115 | 1 | 18 | 4 | 34 | 2012-2022 |
| 400 | 常田克人 | SC Sagamihara | 6 | 114 | 0 | 11 | 2 | 61 | 2016- |
| 400 | 芝本蓮 | Nara Club | 6 | 114 | 0 | 1 | 0 | 6 | 2017- |
| 400 | 文仁柱 | FC Gifu | 6 | 112 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 400 | 加藤弘堅 | AC Nagano Parceiro | 6 | 110 | 1 | 20 | 6 | 283 | 2008-2025 |
| 400 | 下澤悠太 | FC Osaka | 6 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2024 |
| 400 | 佐藤和樹 | Vanraure Hachinohe | 6 | 109 | 0 | 4 | 0 | 11 | 2012-2022 |
| 400 | 奥田雄大 | Nara Club | 6 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020- |
| 400 | 舘野俊祐 | FC Osaka | 6 | 96 | 0 | 0 | 0 | 12 | 2012- |
| 400 | 深津康太 | Iwate Grulla Morioka | 6 | 95 | 0 | 4 | 13 | 337 | 2003-2024 |
| 400 | 西田恵 | Nara Club | 6 | 95 | 0 | 0 | 0 | 9 | 2020-2024 |
| 400 | 水谷拓磨 | Blaublitz Akita | 6 | 94 | 0 | 15 | 1 | 77 | 2014- |
| 400 | 上村周平 | Ehime FC | 6 | 92 | 0 | 0 | 7 | 229 | 2014- |
| 400 | 茂木弘人 | Fukushima United FC | 6 | 86 | 20 | 183 | 5 | 77 | 2002-2018 |
| 400 | 林勇介 | Grulla Morioka | 6 | 86 | 0 | 2 | 0 | 35 | 2008-2017 |
| 400 | 三門雄大 | Kochi United SC | 6 | 85 | 11 | 203 | 7 | 192 | 2009- |
| 400 | 内野貴志 | AC Nagano Parceiro | 6 | 84 | 0 | 0 | 1 | 34 | 2011-2019 |
| 400 | 畑本時央 | Grulla Morioka | 6 | 84 | 0 | 0 | 0 | 18 | 2011-2018 |
| 400 | 鈴木達也 | Iwate Grulla Morioka | 6 | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2019 |
| 400 | 大武峻 | Tegevajaro Miyazaki | 6 | 81 | 0 | 48 | 4 | 80 | 2014-2024 |
| 400 | 水本勝成 | Kagoshima United FC | 6 | 81 | 0 | 0 | 2 | 70 | 2011-2020 |
| 400 | 宮崎泰右 | Vanraure Hachinohe | 6 | 74 | 0 | 1 | 3 | 59 | 2010-2019 |
| 400 | 樋口大輝 | Matsumoto Yamaga FC | 6 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 400 | 江川慶城 | Kagoshima United FC | 6 | 72 | 0 | 0 | 1 | 21 | 2019- |
| 400 | 鮫島晃太 | Fujieda MYFC | 6 | 70 | 0 | 0 | 0 | 17 | 2011-2021 |
| 400 | 中村仁郎 | Tochigi SC | 6 | 67 | 0 | 11 | 0 | 0 | 2019-202 |
| 400 | オニエ・オゴチュクウ | YSCC Yokohama | 6 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2024 |
| 400 | 桑島良汰 | Nara Club | 6 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2024 |
| 400 | 井上怜 | Tegevajaro Miyazaki | 6 | 65 | 0 | 0 | 0 | 29 | 2023- |
| 400 | 岡田祐政 | Grulla Morioka | 6 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2015 |
| 400 | 松田賢太 | Grulla Morioka | 6 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2016 |
| 400 | 伊東俊 | Roasso Kumamoto | 6 | 64 | 3 | 28 | 24 | 218 | 2010-2024 |
| 400 | 杉田真彦 | Fujieda MYFC | 6 | 64 | 0 | 0 | 4 | 55 | 2020- |
| 400 | 脇坂崚平 | Vanraure Hachinohe | 6 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022-2025 |
| 400 | 渡辺亮太 | Fujieda MYFC | 6 | 63 | 0 | 0 | 4 | 70 | 2013-2018 |
| 400 | 渡邊龍 | Vanraure Hachinohe | 6 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021-2023 |
| 400 | 中原輝 | Sagan Tosu | 6 | 62 | 6 | 91 | 11 | 57 | 2019- |
| 400 | 友澤剛気 | YSCC Yokohama | 6 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2015 |
| 400 | 小林亮太 | Grulla Morioka | 6 | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2007-2016 |
| 400 | 田中稔也 | Kochi United SC | 6 | 56 | 0 | 4 | 12 | 141 | 2016- |
| 400 | ウェズレイ | Kagoshima United FC | 6 | 54 | 0 | 0 | 0 | 23 | 2014-2023 |
| 400 | 原田亘 | Kashiwa Reysol | 6 | 53 | 6 | 120 | 0 | 0 | 2020- |
| 400 | 福井和樹 | FC Osaka | 6 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 400 | 中村太亮 | Iwate Grulla Morioka | 6 | 52 | 2 | 62 | 8 | 165 | 2008-2022 |
| 400 | 杉浦恭平 | Zweigen Kanazawa | 6 | 52 | 0 | 10 | 45 | 341 | 2007- |
| 400 | 平山駿 | Giravanz Kitakyushu | 6 | 52 | 0 | 0 | 0 | 20 | 2021-2024 |
| 400 | 小川直毅 | Gamba Osaka | 6 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2016 |
| 400 | 飯田涼 | SC Sagamihara | 6 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2012-2017 |
| 400 | モレラト | Iwate Grulla Morioka | 6 | 51 | 0 | 0 | 3 | 28 | 2020-2022 |
| 400 | 藤本淳吾 | SC Sagamihara | 6 | 50 | 54 | 328 | 7 | 40 | 2006-2022 |
| 400 | 泉澤仁 | FC Gifu | 6 | 50 | 5 | 70 | 27 | 166 | 2014- |
| 400 | 中野誠也 | Vanraure Hachinohe | 6 | 50 | 1 | 10 | 28 | 137 | 2018- |
| 400 | 佐々木匠 | Ehime FC | 6 | 50 | 0 | 23 | 7 | 64 | 2016-2023 |
| 400 | 田中順也 | FC Gifu | 6 | 48 | 51 | 228 | 6 | 24 | 2009-2023 |
| 400 | 山口一真 | Thespa Gunma | 6 | 47 | 1 | 17 | 16 | 76 | 2018- |
| 400 | 木島徹也 | Kamatamare Sanuki | 6 | 47 | 0 | 0 | 19 | 133 | 2012-2019 |
| 400 | 永島悠史 | Gainare Tottori | 6 | 44 | 0 | 0 | 7 | 75 | 2015-2022 |
| 400 | 伊藤恵亮 | AC Nagano Parceiro | 6 | 42 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 400 | 茂木力也 | RB Omiya Ardija | 6 | 41 | 0 | 1 | 7 | 270 | 2015- |
| 400 | 泉柊椰 | RB Omiya Ardija | 6 | 38 | 1 | 8 | 4 | 42 | 2023- |
| 400 | 石浦大雅 | FC Ryukyu | 6 | 38 | 0 | 0 | 8 | 88 | 2019- |
| 400 | 堂安憂 | AC Nagano Parceiro | 6 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2019 |
| 400 | 小塚和季 | Shimizu S-Pulse | 6 | 34 | 4 | 88 | 14 | 70 | 2013- |
| 400 | マテイ・ヨニッチ | Tochigi City | 6 | 33 | 12 | 183 | 0 | 0 | 2017- |
| 400 | 清永丈瑠 | Gainare Tottori | 6 | 32 | 0 | 0 | 0 | 21 | 2017-2022 |
| 400 | 加藤拓己 | Kyoto Sanga FC | 6 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 400 | 馬場賢治 | Kagoshima United FC | 6 | 30 | 3 | 55 | 47 | 229 | 2008-2020 |
| 400 | 高橋勇利也 | Iwaki FC | 6 | 30 | 0 | 0 | 3 | 42 | 2021- |
| 400 | 谷村海那 | Yokohama F. Marinos | 6 | 29 | 6 | 15 | 33 | 101 | 2022- |
| 400 | 横山夢樹 | Cerezo Osaka | 6 | 29 | 0 | 0 | 6 | 25 | 2024- |
| 400 | ベン・ダンカン | Ehime FC | 6 | 29 | 0 | 0 | 4 | 36 | 2023-2025 |
| 400 | 藤井一志 | Ventforet Kofu | 6 | 28 | 0 | 0 | 5 | 34 | 2024- |
| 400 | 冨永虹七 | Vissel Kobe | 6 | 24 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2023- |
| 400 | ウェズレイ・タンキ | FC Imabari | 6 | 16 | 0 | 0 | 4 | 30 | 2024- |
| 400 | バスケス・バイロン | Tochigi City | 6 | 14 | 0 | 13 | 7 | 66 | 2022- |
| 400 | ネイツ・ペチュニク | Tochigi SC | 6 | 12 | 1 | 27 | 16 | 61 | 2015-2018 |
| 493 | 浅田大樹 | Fujieda MYFC | 5 | 165 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2020 |
| 493 | 徳永晃太郎 | Azul Claro Numazu | 5 | 161 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019-2025 |
| 493 | 夛田凌輔 | Giravanz Kitakyushu | 5 | 153 | 0 | 0 | 2 | 130 | 2011-2023 |
| 493 | 長谷川隼 | Kamatamare Sanuki | 5 | 146 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2025 |
| 493 | 山田将之 | Fukushima United FC | 5 | 115 | 1 | 3 | 3 | 67 | 2016-2025 |
| 493 | 武井成豪 | Ventforet Kofu | 5 | 112 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 493 | 平松昇 | Giravanz Kitakyushu | 5 | 98 | 0 | 4 | 4 | 51 | 2020- |
| 493 | 福田友也 | Iwate Grulla Morioka | 5 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2019 |
| 493 | 森英次郎 | Grulla Morioka | 5 | 96 | 0 | 0 | 3 | 77 | 2011-2017 |
| 493 | 千田海人 | Kashima Antlers | 5 | 95 | 0 | 35 | 1 | 64 | 2017- |
| 493 | 沓掛勇太 | Azul Claro Numazu | 5 | 91 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2018 |
| 493 | 下口稚葉 | Shonan Bellmare | 5 | 86 | 0 | 0 | 1 | 83 | 2017- |
| 493 | 西口諒 | AC Nagano Parceiro | 5 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2019 |
| 493 | 久保吏久斗 | FC Osaka | 5 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 493 | 茂平 | Oita Trinita | 5 | 80 | 0 | 0 | 5 | 128 | 2017- |
| 493 | 野嶽惇也 | Thespa Gunma | 5 | 78 | 0 | 5 | 1 | 103 | 2017- |
| 493 | 生駒稀生 | Nara Club | 5 | 78 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023- |
| 493 | 黒木謙吾 | Tegevajaro Miyazaki | 5 | 77 | 0 | 0 | 0 | 15 | 2022- |
| 493 | 山本宗太朗 | Nara Club | 5 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 493 | 田中秀人 | Kagoshima United FC | 5 | 74 | 0 | 0 | 7 | 197 | 2009-2019 |
| 493 | 小幡純平 | FC Ryukyu | 5 | 66 | 0 | 0 | 0 | 17 | 2011-2015 |
| 493 | 山本大稀 | Tochigi SC | 5 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2016 |
| 493 | 李漢宰 | FC Machida Zelvia | 5 | 63 | 5 | 92 | 5 | 194 | 2001-2020 |
| 493 | チョン・ハンチョル | FC Imabari | 5 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2018-2021 |
| 493 | 今村優介 | FC Osaka | 5 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020-2023 |
| 493 | 鈴木準弥 | Renofa Yamaguchi FC | 5 | 62 | 1 | 56 | 2 | 37 | 2019- |
| 493 | 松長根悠仁 | Kawasaki Frontale | 5 | 62 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2023- |
| 493 | 東家聡樹 | FC Osaka | 5 | 62 | 0 | 0 | 0 | 13 | 2020- |
| 493 | 佐藤祥 | Tochigi SC | 5 | 59 | 0 | 0 | 3 | 239 | 2011- |
| 493 | 武星弥 | Kagoshima United FC | 5 | 57 | 0 | 0 | 1 | 12 | 2023- |
| 493 | 秋吉泰佑 | Vanraure Hachinohe | 5 | 59 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2015-2021 |
| 493 | 髙瀨太聖 | FC Imabari | 5 | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021-2024 |
| 493 | 田中奏一 | Kagoshima United FC | 5 | 56 | 0 | 0 | 7 | 103 | 2012-2020 |
| 493 | 加藤慎太郎 | SC Sagamihara | 5 | 56 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2022- |
| 493 | 有薗真吾 | Giravanz Kitakyushu | 5 | 54 | 0 | 0 | 3 | 102 | 2009-2018 |
| 493 | 榎本樹 | Matsumoto Yamaga FC | 5 | 53 | 0 | 0 | 3 | 16 | 2019-2023 |
| 493 | 佐藤未勇 | FC Ryukyu | 5 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 493 | 藤井貴 | FC Ryukyu | 5 | 51 | 0 | 2 | 0 | 26 | 2005-2015 |
| 493 | 瀬沼優司 | SC Sagamihara | 5 | 49 | 4 | 33 | 41 | 234 | 2012-2024 |
| 493 | 小牟田洋佑 | Fukushima United FC | 5 | 49 | 0 | 0 | 1 | 36 | 2015-2019 |
| 493 | 前田央樹 | Giravanz Kitakyushu | 5 | 49 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2018 |
| 493 | 北原大奨 | Blaublitz Akita | 5 | 49 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016-2019 |
| 493 | 澤崎凌大 | Matsumoto Yamaga FC | 5 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024- |
| 493 | 前田泰良 | SC Sagamihara | 5 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 493 | 衛藤裕 | Kataller Toyama | 5 | 46 | 4 | 25 | 18 | 195 | 2006-2017 |
| 493 | 藤原健介 | Jubilo Iwata | 5 | 46 | 0 | 10 | 1 | 8 | 2022- |
| 493 | 井上直輝 | Kataller Toyama | 5 | 46 | 0 | 0 | 4 | 82 | 2020-2025 |
| 493 | 木下高彰 | Iwate Grulla Morioka | 5 | 46 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2012-2019 |
| 493 | 三島康平 | SC Sagamihara | 5 | 43 | 0 | 4 | 28 | 168 | 2010-2020 |
| 493 | 山田樹 | Blaublitz Akita | 5 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2018 |
| 493 | 前田俊介 | Gainare Tottori | 5 | 41 | 11 | 98 | 16 | 116 | 2004-2017 |
| 493 | 平秀斗 | Fukushima United FC | 5 | 40 | 0 | 0 | 0 | 10 | 2013-2018 |
| 493 | 石川俊輝 | RB Omiya Ardija | 5 | 36 | 2 | 74 | 3 | 168 | 2014-2025 |
| 493 | 星雄次 | Albirex Niigata | 5 | 35 | 0 | 67 | 15 | 148 | 2015- |
| 493 | 曽根田穣 | Ehime FC | 5 | 35 | 0 | 3 | 20 | 151 | 2017- |
| 493 | 久保建英 | FC Tokyo | 5 | 34 | 5 | 24 | 0 | 0 | 2016-2019 |
| 493 | 嵯峨理久 | Kagoshima United FC | 5 | 34 | 0 | 2 | 1 | 32 | 2022- |
| 493 | 宮城雅史 | Reilac Shiga FC | 5 | 34 | 0 | 0 | 3 | 57 | 2015- |
| 493 | 吉尾虹樹 | Kagoshima United FC | 5 | 34 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2024- |
| 493 | 日高大 | JEF United Chiba | 5 | 32 | 0 | 0 | 6 | 88 | 2022- |
| 493 | 松本祐樹 | SC Sagamihara | 5 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014 |
| 493 | キリノ | Kagoshima United FC | 5 | 31 | 2 | 37 | 28 | 82 | 2009-2018 |
| 493 | 棚橋尭士 | SC Sagamihara | 5 | 31 | 0 | 0 | 4 | 33 | 2023- |
| 493 | 岡本達也 | Gainare Tottori | 5 | 30 | 0 | 0 | 14 | 65 | 2005-2014 |
| 493 | 深井正樹 | SC Sagamihara | 5 | 28 | 25 | 158 | 20 | 132 | 2003-2016 |
| 493 | 杉山直宏 | JEF United Chiba | 5 | 28 | 0 | 8 | 12 | 96 | 2021- |
| 493 | 丹羽詩温 | Kamatamare Sanuki | 5 | 28 | 0 | 0 | 31 | 245 | 2017-2025 |
| 493 | 近藤慶一 | Tochigi SC | 5 | 26 | 0 | 0 | 6 | 49 | 2023- |
| 493 | マリソン | Zweigen Kanazawa | 5 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024 |
| 493 | 望月想空 | Nara Club | 5 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2024- |
| 493 | 吉田篤志 | Tochigi City | 5 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2025- |
| 493 | ユーリ | SC Sagamihara | 5 | 22 | 0 | 0 | 4 | 32 | 2020-2021 |
| 493 | 中村敬斗 | Gamba Osaka | 5 | 21 | 1 | 24 | 0 | 0 | 2018-2019 |
| 493 | 井出遥也 | Vissel Kobe | 5 | 17 | 3 | 66 | 22 | 186 | 2011- |
| 493 | 杉森考起 | Tochigi SC | 5 | 14 | 0 | 32 | 16 | 186 | 2014- |