| # | Player | Last Club | J2 | J1 | J3 | Season | |||
| Goal | Game | Goal | Game | Goal | Game | ||||
| 1 | 大黒将志 | Tochigi SC | 108 | 260 | 69 | 204 | 0 | 0 | 1999-2019 |
| 2 | 中島裕希 | Kataller Toyama | 104 | 531 | 5 | 101 | 0 | 0 | 2003- |
| 3 | 船山貴之 | SC Sagamihara | 96 | 365 | 0 | 21 | 4 | 33 | 2010-2022 |
| 4 | 大久保哲哉 | Thespakusatsu Gunma | 94 | 370 | 4 | 22 | 1 | 20 | 2003-2018 |
| 5 | 佐藤洸一 | Ventforet Kofu | 93 | 368 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2008-2019 |
| 6 | ピーター・ウタカ | Tochigi City | 89 | 212 | 45 | 115 | 9 | 28 | 2015-2025 |
| 7 | 内村圭宏 | Hokkaido Consadole Sapporo | 85 | 314 | 4 | 73 | 0 | 0 | 2003-2018 |
| 7 | 都倉賢 | Tochigi City | 85 | 277 | 35 | 149 | 3 | 33 | 2005-2025 |
| 9 | イバ | Omiya Ardija | 82 | 191 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2016-2021 |
| 10 | 三平和司 | Ventforet Kofu | 81 | 380 | 8 | 44 | 10 | 15 | 2008- |
| 11 | 高田保則 | Thespa Kusatsu | 76 | 407 | 3 | 33 | - | - | 1997-2010 |
| 12 | 小池純輝 | Tokyo Verdy | 75 | 481 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2006-2023 |
| 12 | フアンマ・デルガド | V-Varen Nagasaki | 75 | 195 | 15 | 89 | 0 | 0 | 2017-2025 |
| 14 | 渡大生 | Tokushima Vortis | 74 | 313 | 9 | 100 | 0 | 0 | 2012- |
| 14 | マルクス | Yokohama F. Marinos | 74 | 139 | 12 | 41 | - | - | 2002-2007 |
| 16 | バレー | Ventforet Kofu | 71 | 152 | 56 | 117 | 0 | 0 | 2001-2015 |
| 17 | 原一樹 | Roasso Kumamoto | 69 | 235 | 11 | 72 | 7 | 21 | 2007-2019 |
| 18 | 高崎寛之 | Ventforet Kofu | 68 | 220 | 10 | 92 | 8 | 32 | 2008-2021 |
| 19 | 押谷祐樹 | Fujieda MYFC | 67 | 272 | 0 | 11 | 9 | 44 | 2008-2022 |
| 19 | パウリーニョ | Oita Trinita | 67 | 129 | 38 | 101 | 0 | 0 | 2005-2016 |
| 21 | 城後寿 | Avispa Fukuoka | 66 | 371 | 17 | 117 | 0 | 0 | 2005- |
| 22 | 難波宏明 | FC Gifu | 65 | 321 | 3 | 18 | 0 | 0 | 2001-2018 |
| 22 | 阪野豊史 | FC Imabari | 65 | 290 | 2 | 22 | 8 | 43 | 2013-2024 |
| 22 | 黒部光昭 | Kataller Toyama | 65 | 231 | 28 | 114 | - | - | 2000-2013 |
| 22 | ジュニーニョ | Kashima Antlers | 65 | 78 | 116 | 264 | - | - | 2003-2013 |
| 26 | 林陵平 | Thespakusatsu Gunma | 64 | 264 | 3 | 36 | 0 | 0 | 2009-2020 |
| 26 | 小松塁 | Giravanz Kitakyushu | 64 | 215 | 8 | 64 | 0 | 14 | 2006-2017 |
| 26 | 豊田陽平 | Zweigen Kanazawa | 64 | 197 | 98 | 301 | 0 | 2 | 2004-2024 |
| 26 | 藤田祥史 | Blaublitz Akita | 64 | 183 | 14 | 113 | 4 | 25 | 2006-2018 |
| 30 | 中山仁斗 | Vegalta Sendai | 63 | 217 | 2 | 14 | 13 | 54 | 2014-2024 |
| 31 | フッキ | Tokyo Verdy | 62 | 80 | 8 | 22 | - | - | 2005-2008 |
| 32 | 河原和寿 | Ehime FC | 61 | 323 | 2 | 41 | 0 | 0 | 2005-2019 |
| 33 | 池元友樹 | Giravanz Kitakyushu | 59 | 285 | 1 | 9 | 28 | 86 | 2007-2020 |
| 33 | 大前元紀 | Kyoto Sanga FC | 59 | 173 | 52 | 201 | 0 | 0 | 2008-2022 |
| 33 | 阿部拓馬 | FC Ryukyu | 59 | 171 | 9 | 96 | 4 | 29 | 2010-2023 |
| 33 | 佐藤寿人 | JEF United Chiba | 59 | 156 | 161 | 404 | 0 | 0 | 2000-2020 |
| 37 | 大島秀夫 | Giravanz Kitakyushu | 56 | 286 | 42 | 208 | 0 | 0 | 1998-2016 |
| 37 | ディエゴ | Montedio Yamagata | 56 | 178 | 36 | 134 | 0 | 0 | 2005-2016 |
| 37 | ベンチーニョ | Avispa Fukuoka | 56 | 116 | 48 | 68 | - | - | 1994-2004 |
| 40 | 坂本紘司 | Shonan Bellmare | 54 | 426 | 3 | 30 | - | - | 1997-2012 |
| 40 | 清武功暉 | FC Ryukyu | 54 | 223 | 0 | 14 | 2 | 20 | 2012-2023 |
| 40 | エジガル・ジュニオ | FC Imabari | 54 | 141 | 14 | 32 | 0 | 0 | 2019- |
| 43 | 田中佑昌 | Kataller Toyama | 53 | 372 | 8 | 120 | 4 | 28 | 2004-2021 |
| 44 | 我那覇和樹 | Kamatamare Sanuki | 52 | 242 | 29 | 128 | 4 | 14 | 1999-2019 |
| 44 | 津田知宏 | AC Nagano Parceiro | 52 | 217 | 6 | 65 | 10 | 33 | 2005-2019 |
| 44 | ドゥドゥ | FC Gifu | 52 | 192 | 14 | 54 | 9 | 37 | 2014-2025 |
| 47 | 髙地系治 | FC Gifu | 51 | 414 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2001-2016 |
| 47 | 有田光希 | Kagoshima United FC | 51 | 300 | 0 | 11 | 16 | 51 | 2010-2024 |
| 47 | 鈴木孝司 | Albirex Niigata | 51 | 166 | 7 | 71 | 31 | 64 | 2012-2024 |
| 50 | アレックス | Kamatamare Sanuki | 50 | 351 | 9 | 142 | 0 | 0 | 2002-2018 |
| 50 | 羽地登志晃 | Tokushima Vortis | 50 | 227 | 1 | 15 | - | - | 2000-2010 |
| 50 | アジエル | Shonan Bellmare | 50 | 196 | 0 | 0 | - | - | 2000-2011 |
| 50 | 荒田智之 | AC Nagano Parceiro | 50 | 150 | 1 | 26 | 1 | 24 | 2008-2017 |
| 50 | エメルソン | Urawa Reds | 50 | 52 | 71 | 100 | - | - | 2000-2005 |
| 55 | 高橋泰 | Kamatamare Sanuki | 49 | 228 | 14 | 97 | 0 | 0 | 1999-2015 |
| 55 | 田原豊 | Yokohama FC | 49 | 208 | 13 | 95 | - | - | 2001-2013 |
| 55 | ダヴィ | Giravanz Kitakyushu | 49 | 80 | 47 | 124 | 4 | 18 | 2007-2018 |
| 58 | 風間宏矢 | JEF United Chiba | 48 | 358 | 0 | 13 | 0 | 0 | 2012-2025 |
| 58 | イ・ヨンジェ | FC Gifu | 48 | 202 | 0 | 0 | 1 | 19 | 2014-2024 |
| 58 | ディサロ燦シルヴァーノ | Montedio Yamagata | 48 | 118 | 2 | 34 | 7 | 26 | 2019- |
| 58 | 香川真司 | Cerezo Osaka | 48 | 114 | 12 | 88 | 0 | 0 | 2006- |
| 62 | 廣瀬浩二 | Tochigi SC | 47 | 347 | 0 | 0 | 7 | 43 | 2006-2019 |
| 62 | 梁勇基 | Vegalta Sendai | 47 | 280 | 29 | 297 | 0 | 0 | 2004-2023 |
| 62 | 馬場賢治 | Kagoshima United FC | 47 | 229 | 3 | 55 | 6 | 30 | 2008-2020 |
| 62 | 高井和馬 | SC Sagamihara | 47 | 212 | 1 | 9 | 2 | 16 | 2017-2025 |
| 62 | 新居辰基 | Sagan Tosu | 47 | 149 | 12 | 94 | - | - | 2002-2011 |
| 62 | カイオ | Kyoto Sanga FC | 47 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2008-2018 |
| 68 | 仲間隼斗 | Kashiwa Reysol | 46 | 295 | 15 | 151 | 0 | 0 | 2011- |
| 68 | 渡邉新太 | Mito Hollyhock | 46 | 194 | 4 | 31 | 0 | 0 | 2018- |
| 68 | 鄭大世 | FC Machida Zelvia | 46 | 130 | 65 | 181 | 0 | 0 | 2006-2022 |
| 68 | マラニョン | Ventforet Kofu | 46 | 118 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2008-2015 |
| 68 | ウェリントン | Avispa Fukuoka | 46 | 92 | 35 | 231 | 0 | 0 | 2013-2025 |
| 73 | 杉浦恭平 | Zweigen Kanazawa | 45 | 341 | 0 | 10 | 6 | 52 | 2007- |
| 73 | 西田剛 | Ehime FC | 45 | 301 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2009-2021 |
| 73 | 平本一樹 | Tokyo Verdy | 45 | 227 | 29 | 186 | 0 | 0 | 1999-2017 |
| 73 | 河田篤秀 | Kochi United SC | 45 | 183 | 6 | 49 | 4 | 23 | 2017- |
| 73 | クリスティアーノ | Ventforet Kofu | 45 | 140 | 66 | 213 | 0 | 0 | 2013-2023 |
| 78 | 高木善朗 | Albirex Niigata | 44 | 309 | 3 | 70 | 0 | 0 | 2010-2025 |
| 78 | 藤本佳希 | Ehime FC | 44 | 236 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2016- |
| 78 | 城彰二 | Yokohama FC | 44 | 151 | 95 | 230 | - | - | 1994-2006 |
| 78 | レアンドロ | Tokyo Verdy | 44 | 93 | 87 | 188 | 0 | 0 | 2005-2020 |
| 78 | ウィル | Oita Trinita | 44 | 63 | 40 | 66 | - | - | 1999-2003 |
| 83 | ロメロ・フランク | Reilac Shiga FC | 43 | 286 | 3 | 42 | 9 | 49 | 2011- |
| 83 | 萬代宏樹 | AC Nagano Parceiro | 43 | 271 | 3 | 32 | 7 | 38 | 2004-2018 |
| 83 | 宮吉拓実 | Renofa Yamaguchi FC | 43 | 226 | 11 | 74 | 0 | 0 | 2008-2025 |
| 83 | 呉屋大翔 | JEF United Chiba | 43 | 159 | 12 | 69 | 7 | 13 | 2016- |
| 83 | 小川航基 | Yokohama FC | 43 | 114 | 7 | 38 | 0 | 0 | 2016-2023 |
| 88 | 永里源気 | Gainare Tottori | 42 | 242 | 0 | 14 | - | - | 2004-2013 |
| 88 | 石津大介 | Tegevajaro Miyazaki | 42 | 207 | 6 | 74 | 7 | 54 | 2012-2023 |
| 88 | ハーフナー・マイク | Ventforet Kofu | 42 | 104 | 21 | 77 | 0 | 0 | 2006-2020 |
| 91 | 瀬沼優司 | SC Sagamihara | 41 | 234 | 4 | 33 | 5 | 49 | 2012-2024 |
| 91 | 平繁龍一 | Thespakusatsu Gunma | 41 | 177 | 2 | 32 | 0 | 17 | 2007-2018 |
| 91 | 石原直樹 | Shonan Bellmare | 41 | 143 | 71 | 324 | 0 | 0 | 2003-2021 |
| 91 | 乾貴士 | Jubilo Iwata | 41 | 129 | 17 | 115 | 0 | 0 | 2007- |
| 91 | アンデルソン | Roasso Kumamoto | 41 | 111 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2006-2016 |
| 96 | 石井謙伍 | Hokkaido Consadole Sapporo | 40 | 309 | 0 | 13 | 0 | 0 | 2005-2017 |
| 96 | 野村直輝 | Renofa Yamaguchi FC | 40 | 299 | 4 | 33 | 0 | 0 | 2014- |
| 96 | 森田浩史 | Ventforet Kofu | 40 | 129 | 13 | 99 | - | - | 2001-2009 |
| 99 | 平戸太貴 | Kyoto Sanga FC | 39 | 203 | 2 | 74 | 0 | 0 | 2016- |
| 99 | アンドラジーニャ | Consadole Sapporo | 39 | 96 | 3 | 22 | - | - | 2000-2003 |
| 101 | 齊藤和樹 | Fagiano Okayama | 38 | 268 | 0 | 24 | 0 | 0 | 2011-2022 |
| 101 | 小林康剛 | Fukushima United FC | 38 | 208 | 0 | 1 | 2 | 23 | 1999-2014 |
| 101 | 苔口卓也 | Kataller Toyama | 38 | 191 | 2 | 62 | 23 | 124 | 2004-2019 |
| 101 | マテウス・ジェズス | V-Varen Nagasaki | 38 | 86 | 1 | 13 | 0 | 0 | 2018- |
| 105 | 山瀬功治 | Renofa Yamaguchi FC | 37 | 358 | 58 | 288 | 0 | 0 | 2000-2024 |
| 105 | 藤田健 | Ventforet Kofu | 37 | 296 | 4 | 58 | - | - | 1998-2010 |
| 105 | 森島康仁 | Fujieda MYFC | 37 | 165 | 13 | 83 | 21 | 62 | 2006-2021 |
| 105 | 垣田裕暉 | Kashiwa Reysol | 37 | 147 | 25 | 151 | 0 | 0 | 2016- |
| 105 | ドウグラス・ヴィエイラ | Sanfrecce Hiroshima | 37 | 108 | 34 | 133 | 0 | 0 | 2016-2024 |
| 105 | バルデス | Kawasaki Frontale | 37 | 68 | 40 | 62 | - | - | 1995-2003 |
| 111 | 後藤優介 | Kamatamare Sanuki | 36 | 172 | 4 | 84 | 23 | 50 | 2012- |
| 111 | 栗原圭介 | Tochigi SC | 36 | 165 | 28 | 156 | - | - | 1996-2009 |
| 111 | 鈴木慎吾 | Giravanz Kitakyushu | 36 | 125 | 31 | 243 | - | - | 1996-2012 |
| 111 | 小森飛絢 | JEF United Chiba | 36 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022-2024 |
| 115 | 横谷繁 | Ehime FC | 35 | 280 | 4 | 72 | 3 | 25 | 2006-2022 |
| 115 | 根本亮助 | Montedio Yamagata | 35 | 210 | 0 | 0 | - | - | 1999-2008 |
| 115 | 堀井岳也 | Ventforet Kofu | 35 | 185 | 3 | 36 | - | - | 1999-2006 |
| 115 | 須藤大輔 | Vissel Kobe | 35 | 177 | 6 | 45 | - | - | 2000-2009 |
| 115 | サビア | FC Machida Zelvia | 35 | 121 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2011-2015 |
| 115 | 神野卓哉 | Yokohama FC | 35 | 120 | 15 | 158 | - | - | 1993-2003 |
| 115 | ケンペス | JEF United Chiba | 35 | 71 | 7 | 27 | 0 | 0 | 2012-2014 |
| 122 | 砂川誠 | FC Gifu | 34 | 376 | 7 | 119 | 0 | 0 | 1996-2015 |
| 122 | 伊藤彰 | Tokushima Vortis | 34 | 268 | 2 | 13 | - | - | 1999-2006 |
| 122 | アラン・ピニェイロ | JEF United Chiba | 34 | 173 | 0 | 10 | 0 | 0 | 2013-2020 |
| 122 | 玉田圭司 | V-Varen Nagasaki | 34 | 164 | 99 | 366 | 0 | 0 | 1999-2021 |
| 122 | 原竜太 | Shonan Bellmare | 34 | 156 | 9 | 51 | - | - | 2000-2009 |
| 122 | 西野晃平 | Fagiano Okayama | 34 | 146 | 1 | 8 | - | - | 2005-2010 |
| 122 | 上門知樹 | Cerezo Osaka | 34 | 121 | 7 | 84 | 2 | 35 | 2016- |
| 122 | マルコス | Vegalta Sendai | 34 | 41 | 21 | 27 | - | - | 2001-2004 |
| 130 | 加藤大樹 | Zweigen Kanazawa | 33 | 266 | 0 | 0 | 7 | 45 | 2016- |
| 130 | 島田裕介 | Tokushima Vortis | 33 | 242 | 1 | 15 | - | - | 2000-2011 |
| 130 | 西川優大 | Kataller Toyama | 33 | 221 | 0 | 0 | 2 | 19 | 2009-2016 |
| 130 | 矢村健 | Fujieda MYFC | 33 | 134 | 4 | 23 | 0 | 0 | 2019- |
| 130 | 吉原宏太 | Mito Hollyhock | 33 | 130 | 58 | 228 | - | - | 1998-2012 |
| 130 | レアンドロ・ドミンゲス | Yokohama FC | 33 | 122 | 29 | 97 | 0 | 0 | 2010-2020 |
| 130 | 中村祐也 | FC Machida Zelvia | 33 | 120 | 3 | 30 | 0 | 16 | 2005-2018 |
| 130 | 吉田孝行 | Vissel Kobe | 33 | 114 | 53 | 356 | - | - | 1995-2013 |
| 130 | 谷村海那 | Yokohama F. Marinos | 33 | 101 | 6 | 15 | 6 | 29 | 2022- |
| 130 | トゥット | Shonan Bellmare | 33 | 76 | 47 | 121 | - | - | 1999-2009 |
| 130 | アレモン | Yokohama FC | 33 | 58 | 2 | 10 | - | - | 2005-2006 |
| 141 | 鈴木雄斗 | Shonan Bellmare | 32 | 259 | 11 | 130 | 0 | 1 | 2012- |
| 141 | 佐藤悠介 | Tochigi SC | 32 | 235 | 1 | 35 | - | - | 1996-2010 |
| 141 | 氏原良二 | Thespa Kusatsu | 32 | 177 | 0 | 6 | - | - | 2000-2010 |
| 141 | 大槻周平 | Renofa Yamaguchi FC | 32 | 170 | 8 | 106 | 0 | 0 | 2012-2023 |
| 141 | オナイウ阿道 | Urawa Reds | 32 | 104 | 26 | 76 | 0 | 2 | 2014- |
| 141 | ロビン・シモヴィッチ | Omiya Ardija | 32 | 93 | 11 | 29 | 0 | 0 | 2016-2019 |
| 141 | ルキアン | Yokohama FC | 32 | 72 | 24 | 141 | 0 | 0 | 2019- |
| 148 | 上里一将 | FC Ryukyu | 31 | 476 | 0 | 12 | 0 | 0 | 2004-2022 |
| 148 | 澤田崇 | V-Varen Nagasaki | 31 | 304 | 4 | 41 | 0 | 0 | 2014- |
| 148 | 工藤浩平 | JEF United Chiba | 31 | 302 | 11 | 161 | 0 | 0 | 2003-2020 |
| 148 | 上原慎也 | FC Ryukyu | 31 | 282 | 3 | 15 | 0 | 0 | 2009-2022 |
| 148 | 赤井秀一 | Ehime FC | 31 | 276 | 0 | 0 | - | - | 2006-2013 |
| 148 | 高木大輔 | FC Ryukyu | 31 | 245 | 0 | 2 | 10 | 82 | 2013- |
| 148 | 丹羽詩温 | Kamatamare Sanuki | 31 | 245 | 0 | 0 | 5 | 28 | 2017-2025 |
| 148 | 松田力 | Kataller Toyama | 31 | 220 | 8 | 85 | 21 | 63 | 2013- |
| 148 | 吉田眞紀人 | Ehime FC | 31 | 201 | 0 | 7 | 3 | 8 | 2011-2022 |
| 148 | 近藤祐介 | SC Sagamihara | 31 | 192 | 10 | 96 | 0 | 24 | 2003-2016 |
| 148 | 塩沢勝吾 | AC Nagano Parceiro | 31 | 167 | 0 | 9 | 3 | 21 | 2006-2017 |
| 148 | リカルド・ロボ | Tochigi SC | 31 | 92 | 0 | 7 | 1 | 5 | 2010-2016 |
| 148 | アダイウトン | Yokohama FC | 31 | 72 | 57 | 247 | 0 | 0 | 2015- |
| 161 | 西弘則 | Kamatamare Sanuki | 30 | 286 | 0 | 25 | 3 | 27 | 2009-2019 |
| 161 | 小手川宏基 | Matsumoto Yamaga FC | 30 | 267 | 0 | 20 | 0 | 0 | 2007-2021 |
| 161 | 宮崎光平 | Tokushima Vortis | 30 | 258 | 6 | 65 | 0 | 0 | 1999-2014 |
| 161 | 柿谷曜一朗 | Tokushima Vortis | 30 | 234 | 52 | 238 | 0 | 1 | 2006-2024 |
| 161 | 後藤涼 | Thespakusatsu Gunma | 30 | 204 | 0 | 0 | - | - | 2005-2013 |
| 161 | 常盤聡 | Thespakusatsu Gunma | 30 | 195 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2010-2016 |
| 161 | 林祐征 | Giravanz Kitakyushu | 30 | 186 | 0 | 6 | - | - | 2002-2012 |
| 161 | 寺川能人 | Shonan Bellmare | 30 | 171 | 7 | 260 | - | - | 1993-2010 |
| 161 | 加藤望 | Shonan Bellmare | 30 | 170 | 46 | 255 | - | - | 1995-2008 |
| 161 | 見木友哉 | Avispa Fukuoka | 30 | 165 | 10 | 66 | 0 | 0 | 2019- |
| 161 | 武富孝介 | Ventforet Kofu | 30 | 152 | 25 | 160 | 0 | 0 | 2009-2024 |
| 161 | ジョジマール | Tokyo Verdy | 30 | 135 | 0 | 2 | - | - | 2006-2012 |
| 161 | 鳴尾直軌 | Sagan Tosu | 30 | 120 | 0 | 3 | - | - | 1999-2004 |
| 161 | 佐藤凌我 | Jubilo Iwata | 30 | 112 | 6 | 45 | 0 | 0 | 2021- |
| 161 | 永井龍 | Giravanz Kitakyushu | 30 | 111 | 7 | 99 | 21 | 62 | 2010- |
| 161 | 黒崎久志 | Omiya Ardija | 30 | 104 | 69 | 202 | - | - | 1993-2003 |
| 161 | リンコン | Thespa Kusatsu | 30 | 102 | 0 | 0 | - | - | 2007-2012 |
| 161 | カルリーニョス・ジュニオ | RB Omiya Ardija | 30 | 98 | 15 | 72 | 0 | 0 | 2020- |
| 161 | ヴィニシウス・アラウージョ | Sagan Tosu | 30 | 95 | 1 | 19 | 0 | 13 | 2020-2024 |
| 161 | 石川大地 | JEF United Chiba | 30 | 91 | 0 | 0 | 24 | 84 | 2018- |
| 161 | ラリベイ | JEF United Chiba | 30 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017-2018 |
| 182 | 高木和正 | Kamatamare Sanuki | 29 | 379 | 0 | 2 | 2 | 51 | 2003-2021 |
| 182 | 鈴木惇 | Fujieda MYFC | 29 | 367 | 1 | 39 | 4 | 58 | 2007-2022 |
| 182 | 富山貴光 | RB Omiya Ardija | 29 | 196 | 8 | 79 | 1 | 11 | 2013-2025 |
| 182 | 徳重隆明 | Tokushima Vortis | 29 | 194 | 11 | 97 | - | - | 2002-2012 |
| 182 | 坂田大輔 | Avispa Fukuoka | 29 | 187 | 48 | 271 | 0 | 0 | 2001-2017 |
| 182 | 佐藤大実 | Sagan Tosu | 29 | 182 | 0 | 0 | - | - | 1999-2005 |
| 182 | 林晃平 | Montedio Yamagata | 29 | 181 | 0 | 9 | - | - | 1997-2007 |
| 182 | 黒川淳史 | Ventforet Kofu | 29 | 177 | 0 | 11 | 0 | 0 | 2016- |
| 182 | 山岸祐也 | Nagoya Grampus | 29 | 176 | 30 | 148 | 0 | 0 | 2016- |
| 182 | 清水慎太郎 | FC Ryukyu | 29 | 174 | 2 | 36 | 0 | 0 | 2011-2021 |
| 182 | 高松大樹 | Oita Trinita | 29 | 162 | 45 | 195 | 1 | 8 | 2000-2016 |
| 182 | 長沢駿 | Kyoto Sanga FC | 29 | 152 | 51 | 227 | 0 | 1 | 2007- |
| 182 | 田中俊也 | Ehime FC | 29 | 151 | 1 | 6 | - | - | 2003-2009 |
| 182 | 田中マルクス闘莉王 | Kyoto Sanga FC | 29 | 134 | 75 | 395 | 0 | 0 | 2001-2019 |
| 182 | ドウグラス | Kashiwa Reysol | 29 | 109 | 64 | 152 | 0 | 0 | 2010-2023 |
| 182 | 古橋達弥 | Shonan Bellmare | 29 | 108 | 28 | 139 | - | - | 2004-2013 |
| 198 | 堀米勇輝 | Hokkaido Consadole Sapporo | 28 | 238 | 8 | 114 | 0 | 0 | 2011- |
| 198 | 米倉恒貴 | JEF United Chiba | 28 | 233 | 5 | 147 | 0 | 1 | 2007- |
| 198 | 近藤貴司 | AC Nagano Parceiro | 28 | 232 | 0 | 0 | 11 | 107 | 2015- |
| 198 | 北村知隆 | Montedio Yamagata | 28 | 228 | 7 | 67 | - | - | 2001-2012 |
| 198 | 佐藤晃大 | Tokushima Vortis | 28 | 205 | 13 | 54 | 0 | 0 | 2009-2022 |
| 198 | 大﨑淳矢 | Kataller Toyama | 28 | 190 | 3 | 53 | 0 | 0 | 2009-2021 |
| 198 | 木島良輔 | Kamatamare Sanuki | 28 | 181 | 3 | 64 | 0 | 10 | 1998-2019 |
| 198 | 三島康平 | SC Sagamihara | 28 | 168 | 0 | 4 | 5 | 43 | 2010-2020 |
| 198 | 安藤瑞季 | Mito Hollyhock | 28 | 165 | 0 | 1 | 12 | 48 | 2018-2025 |
| 198 | 中島元彦 | Vegalta Sendai | 28 | 138 | 7 | 48 | 19 | 78 | 2016- |
| 198 | 中野誠也 | Vanraure Hachinohe | 28 | 137 | 1 | 10 | 6 | 50 | 2018- |
| 198 | 柿本倫明 | Shonan Bellmare | 28 | 129 | 1 | 26 | - | - | 2000-2007 |
| 198 | 船越優蔵 | Tokyo Verdy | 28 | 128 | 3 | 37 | - | - | 1996-2009 |
| 198 | ロペス | Yokohama F. Marinos | 28 | 87 | 1 | 16 | - | - | 2006-2008 |
| 198 | キリノ | Kagoshima United FC | 28 | 82 | 2 | 37 | 5 | 31 | 2009-2018 |
| 198 | バロン | Avispa Fukuoka | 28 | 68 | 62 | 165 | - | - | 1999-2006 |
| 198 | レオナルド | Urawa Reds | 28 | 38 | 11 | 28 | 24 | 31 | 2018-2021 |
| 215 | 谷澤達也 | Fujieda MYFC | 27 | 288 | 15 | 164 | 10 | 101 | 2003-2021 |
| 215 | 佐藤和弘 | Ventforet Kofu | 27 | 281 | 0 | 5 | 7 | 55 | 2014- |
| 215 | 矢野貴章 | Tochigi SC | 27 | 237 | 45 | 358 | 2 | 29 | 2003- |
| 215 | 小野信義 | Yokohama FC | 27 | 195 | 0 | 6 | - | - | 1993-2005 |
| 215 | 鳥海芳樹 | Mito Hollyhock | 27 | 171 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021- |
| 215 | 泉澤仁 | FC Gifu | 27 | 166 | 5 | 70 | 6 | 50 | 2014- |
| 215 | 中原貴之 | Avispa Fukuoka | 27 | 148 | 8 | 88 | 0 | 0 | 2003-2017 |
| 215 | 端戸仁 | Kagoshima United FC | 27 | 148 | 6 | 58 | 9 | 44 | 2009-2024 |
| 215 | 相川進也 | FC Gifu | 27 | 143 | 2 | 4 | - | - | 2002-2008 |
| 215 | 大柴克友 | Vegalta Sendai | 27 | 129 | 15 | 92 | - | - | 1999-2006 |
| 215 | クレーベ | Yokohama FC | 27 | 77 | 3 | 20 | 0 | 0 | 2019-2022 |
| 215 | ジョルジーニョ | Ventforet Kofu | 27 | 73 | 0 | 0 | - | - | 2000-2003 |
| 215 | オルンガ | Kashiwa Reysol | 27 | 30 | 31 | 42 | 0 | 0 | 2018-2020 |
| 228 | 松下裕樹 | Thespakusatsu Gunma | 26 | 441 | 0 | 23 | 1 | 17 | 2000-2018 |
| 228 | 秋葉勝 | Zweigen Kanazawa | 26 | 337 | 4 | 87 | 0 | 0 | 2002-2017 |
| 228 | 野崎陽介 | Yokohama FC | 26 | 277 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2007-2017 |
| 228 | 菊岡拓朗 | SC Sagamihara | 26 | 241 | 0 | 0 | 2 | 75 | 2008-2018 |
| 228 | 岩上祐三 | SC Sagamihara | 26 | 227 | 7 | 107 | 1 | 45 | 2011-2024 |
| 228 | 宮阪政樹 | AC Nagano Parceiro | 26 | 222 | 2 | 37 | 3 | 88 | 2012-2023 |
| 228 | 西谷和希 | Tochigi City | 26 | 199 | 1 | 22 | 13 | 114 | 2016- |
| 228 | 小野瀬康介 | Shonan Bellmare | 26 | 192 | 21 | 200 | 0 | 0 | 2011- |
| 228 | 矢島慎也 | Gainare Tottori | 26 | 178 | 7 | 140 | 1 | 12 | 2012- |
| 228 | 磯山和司 | Mito Hollyhock | 26 | 173 | 0 | 5 | - | - | 1999-2005 |
| 228 | 朝日大輔 | Kataller Toyama | 26 | 173 | 0 | 0 | 0 | 23 | 2009-2015 |
| 228 | 中美慶哉 | Matsumoto Yamaga FC | 26 | 161 | 0 | 18 | 0 | 0 | 2014-2020 |
| 228 | 島屋八徳 | Renofa Yamaguchi FC | 26 | 149 | 0 | 2 | 16 | 36 | 2015-2022 |
| 228 | 林誠道 | FC Imabari | 26 | 145 | 0 | 0 | 24 | 150 | 2015- |
| 228 | 小松蓮 | Vissel Kobe | 26 | 139 | 0 | 4 | 24 | 64 | 2018- |
| 228 | 太田修介 | Shonan Bellmare | 26 | 113 | 9 | 57 | 0 | 0 | 2018- |
| 228 | 藤尾翔太 | FC Machida Zelvia | 26 | 85 | 13 | 71 | 10 | 42 | 2018- |
| 228 | ボルジェス | Vegalta Sendai | 26 | 41 | 0 | 0 | - | - | 2006 |
| 246 | 飯田真輝 | Matsumoto Yamaga FC | 25 | 251 | 4 | 65 | 0 | 0 | 2006-2019 |
| 246 | 飯尾一慶 | Yokohama FC | 25 | 201 | 12 | 114 | 0 | 0 | 1999-2015 |
| 246 | ヨルディ・バイス | Fagiano Okayama | 25 | 194 | 1 | 16 | 0 | 0 | 2018-2023 |
| 246 | 山本大貴 | AC Nagano Parceiro | 25 | 186 | 1 | 18 | 17 | 50 | 2014-2023 |
| 246 | 山﨑雅人 | Thespakusatsu Gunma | 25 | 176 | 16 | 189 | 1 | 14 | 2004-2018 |
| 246 | 郷家友太 | Vissel Kobe | 25 | 114 | 10 | 108 | 0 | 0 | 2018- |
| 246 | 豊川雄太 | RB Omiya Ardija | 25 | 110 | 24 | 142 | 1 | 5 | 2013- |
| 246 | レオ・ミネイロ | FC Imabari | 25 | 98 | 0 | 0 | 4 | 15 | 2015-2021 |
| 246 | 杉本健勇 | RB Omiya Ardija | 25 | 99 | 55 | 296 | 10 | 34 | 2010- |
| 246 | 北川航也 | Shimizu S-Pulse | 25 | 97 | 36 | 132 | 0 | 4 | 2015- |
| 246 | アウグスト | Kawasaki Frontale | 25 | 72 | 14 | 75 | - | - | 2001-2005 |
| 246 | 一美和成 | Fagiano Okayama | 25 | 72 | 12 | 127 | 19 | 75 | 2016- |
| 258 | 内田健太 | Ehime FC | 24 | 304 | 1 | 9 | 0 | 10 | 2008-2022 |
| 258 | 三浦知良 | Fukushima United FC | 24 | 249 | 139 | 326 | 0 | 0 | 1993- |
| 258 | 菊池大介 | FC Gifu | 24 | 222 | 8 | 113 | 2 | 20 | 2007-2022 |
| 258 | 伊東俊 | Roasso Kumamoto | 24 | 218 | 3 | 28 | 6 | 64 | 2010-2024 |
| 258 | 秋本倫孝 | Fujieda MYFC | 24 | 216 | 4 | 45 | 3 | 54 | 2005-2021 |
| 258 | 柳育崇 | Tochigi SC | 24 | 193 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2018- |
| 258 | 平松宗 | Thespa Gunma | 24 | 182 | 1 | 35 | 16 | 44 | 2015-2024 |
| 258 | 岡本賢明 | Roasso Kumamoto | 24 | 182 | 0 | 43 | 0 | 0 | 2007-2017 |
| 258 | 酒井宣福 | Sagan Tosu | 24 | 168 | 11 | 101 | 0 | 0 | 2011- |
| 258 | 清原翔平 | SC Sagamihara | 24 | 161 | 0 | 3 | 11 | 72 | 2014-2021 |
| 258 | 大島康明 | Giravanz Kitakyushu | 24 | 147 | 0 | 0 | - | - | 2000-2012 |
| 258 | 森本貴幸 | Avispa Fukuoka | 24 | 132 | 10 | 62 | 0 | 0 | 2004-2020 |
| 258 | 金信泳 | AC Nagano Parceiro | 24 | 131 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2007-2015 |
| 258 | 鈴木隆行 | JEF United Chiba | 24 | 128 | 17 | 108 | 0 | 0 | 1995-2015 |
| 258 | 山﨑凌吾 | V-Varen Nagasaki | 24 | 121 | 17 | 162 | 0 | 0 | 2015- |
| 258 | 富樫敬真 | Sagan Tosu | 24 | 116 | 19 | 128 | 2 | 9 | 2015-2024 |
| 258 | セルジーニョ | Matsumoto Yamaga FC | 24 | 107 | 2 | 15 | 0 | 0 | 2017-2021 |
| 258 | 江坂任 | Fagiano Okayama | 24 | 80 | 48 | 230 | 0 | 0 | 2015- |
| 258 | 森﨑浩司 | Sanfrecce Hiroshima | 24 | 77 | 41 | 258 | 0 | 0 | 2000-2016 |
| 258 | 川又堅碁 | Azul Claro Numazu | 24 | 69 | 70 | 213 | 10 | 63 | 2006-2025 |
| 278 | 倉貫一毅 | Gainare Tottori | 23 | 435 | 3 | 10 | 0 | 32 | 1997-2014 |
| 278 | 臼井幸平 | Tochigi SC | 23 | 340 | 0 | 48 | - | - | 1998-2012 |
| 278 | 南秀仁 | Montedio Yamagata | 23 | 322 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2010-2025 |
| 278 | 岩尾憲 | Tokushima Vortis | 23 | 289 | 5 | 118 | 0 | 0 | 2011- |
| 278 | 伊藤大介 | SC Sagamihara | 23 | 251 | 0 | 0 | 1 | 30 | 2010-2019 |
| 278 | 財前宣之 | Montedio Yamagata | 23 | 222 | 0 | 37 | - | - | 1995-2009 |
| 278 | 宮沢克行 | Montedio Yamagata | 23 | 204 | 5 | 106 | - | - | 1999-2012 |
| 278 | 氣田亮真 | Montedio Yamagata | 23 | 165 | 3 | 29 | 0 | 0 | 2020- |
| 278 | 杉本真 | Tochigi SC | 23 | 141 | 0 | 0 | 1 | 14 | 2010-2018 |
| 278 | 草野侑己 | Renofa Yamaguchi FC | 23 | 125 | 1 | 12 | 0 | 0 | 2019-2025 |
| 278 | 髙橋大悟 | Giravanz Kitakyushu | 23 | 121 | 1 | 9 | 11 | 33 | 2018- |
| 278 | 山下敬大 | Tochigi City | 23 | 106 | 10 | 73 | 0 | 0 | 2018- |
| 278 | 小野隆儀 | Mito Hollyhock | 23 | 93 | 0 | 0 | - | - | 2001-2003 |
| 278 | 小川慶治朗 | Kataller Toyama | 23 | 85 | 30 | 259 | 0 | 0 | 2010- |
| 278 | 上野優作 | Sanfrecce Hiroshima | 23 | 83 | 27 | 223 | - | - | 1996-2007 |
| 278 | チアゴ・アウベス | Tokushima Vortis | 23 | 80 | 9 | 51 | 0 | 0 | 2017-2024 |
| 278 | チアゴ・アウベス | Tokyo Verdy | 23 | 64 | 1 | 10 | 0 | 0 | 2022-2024 |
| 295 | 梶川諒太 | Fujieda MYFC | 22 | 379 | 2 | 23 | 0 | 0 | 2011- |
| 295 | 森村昂太 | FC Machida Zelvia | 22 | 341 | 0 | 3 | 2 | 18 | 2007-2020 |
| 295 | 永田亮太 | Kamatamare Sanuki | 22 | 311 | 0 | 8 | 0 | 18 | 2008-2020 |
| 295 | 加藤大 | Tochigi City | 22 | 292 | 2 | 93 | 0 | 0 | 2010- |
| 295 | 嶋田慎太郎 | Zweigen Kanazawa | 22 | 260 | 0 | 8 | 4 | 54 | 2014- |
| 295 | 伊佐耕平 | FC Osaka | 22 | 229 | 6 | 53 | 4 | 16 | 2014- |
| 295 | 小林竜樹 | Thespakusatsu Gunma | 22 | 223 | 0 | 1 | 2 | 25 | 2008-2018 |
| 295 | 町田也真人 | Giravanz Kitakyushu | 22 | 193 | 9 | 64 | 0 | 6 | 2012-2025 |
| 295 | 石田祐樹 | Tokushima Vortis | 22 | 193 | 0 | 0 | - | - | 2003-2009 |
| 295 | 井出遥也 | Vissel Kobe | 22 | 186 | 3 | 66 | 5 | 17 | 2011- |
| 295 | 青木孝太 | Thespakusatsu Gunma | 22 | 170 | 4 | 35 | 0 | 0 | 2006-2014 |
| 295 | 櫻川ソロモン | Cerezo Osaka | 22 | 145 | 4 | 35 | 0 | 0 | 2020- |
| 295 | 長谷川太郎 | Giravanz Kitakyushu | 22 | 141 | 4 | 38 | - | - | 1998-2010 |
| 295 | 山田大記 | Jubilo Iwata | 22 | 122 | 30 | 182 | 0 | 0 | 2011-2024 |
| 295 | 仙頭啓矢 | FC Machida Zelvia | 22 | 118 | 7 | 162 | 0 | 0 | 2017- |
| 295 | 長谷川元希 | V-Varen Nagasaki | 22 | 117 | 8 | 71 | 0 | 0 | 2020- |
| 295 | 小屋松知哉 | Nagoya Grampus | 22 | 116 | 17 | 235 | 2 | 3 | 2014- |
| 295 | 古賀誠史 | Vissel Kobe | 22 | 113 | 4 | 64 | - | - | 1998-2009 |
| 295 | 平瀬智行 | Vegalta Sendai | 22 | 108 | 32 | 180 | - | - | 1996-2010 |
| 295 | 伊藤涼太郎 | Albirex Niigata | 22 | 102 | 7 | 28 | 0 | 0 | 2016-2023 |
| 295 | ダニエル・ロビーニョ | Kyoto Sanga FC | 22 | 96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2013-2016 |
| 295 | ミッチェル・デューク | FC Machida Zelvia | 22 | 91 | 9 | 140 | 0 | 0 | 2015- |
| 295 | 谷口海斗 | Mito Hollyhock | 22 | 78 | 15 | 83 | 42 | 89 | 2018- |
| 295 | 前田遼一 | FC Gifu | 22 | 71 | 154 | 429 | 4 | 35 | 2000-2020 |
| 295 | ポポ | Jubilo Iwata | 22 | 69 | 27 | 136 | 0 | 0 | 2008-2014 |
| 295 | ナザリト | Consadole Sapporo | 22 | 58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2014-2015 |
| 321 | 風間宏希 | Thespa Gunma | 21 | 358 | 0 | 17 | 8 | 46 | 2012- |
| 321 | 石原崇兆 | Zweigen Kanazawa | 21 | 300 | 1 | 105 | 1 | 55 | 2011-2025 |
| 321 | 美尾敦 | FC Gifu | 21 | 275 | 1 | 22 | 0 | 0 | 2001-2014 |
| 321 | 宮澤裕樹 | Hokkaido Consadole Sapporo | 21 | 264 | 10 | 251 | 0 | 0 | 2008- |
| 321 | 為田大貴 | Jubilo Iwata | 21 | 256 | 5 | 121 | 0 | 0 | 2010- |
| 321 | 杉本竜士 | Thespa Gunma | 21 | 251 | 0 | 11 | 0 | 0 | 2011-2024 |
| 321 | 田口泰士 | JEF United Chiba | 21 | 221 | 11 | 175 | 0 | 0 | 2009- |
| 321 | 中村駿 | FC Gifu | 21 | 195 | 2 | 79 | 0 | 0 | 2016- |
| 321 | 奥田晃也 | Fukushima United FC | 21 | 191 | 0 | 0 | 14 | 89 | 2017- |
| 321 | 川西翔太 | Nara Club | 21 | 160 | 4 | 33 | 44 | 167 | 2011- |
| 321 | 佐藤亮 | Matsumoto Yamaga FC | 21 | 153 | 0 | 0 | 8 | 33 | 2020- |
| 321 | 菊地俊介 | Ehime FC | 21 | 149 | 11 | 80 | 2 | 2 | 2014-2024 |
| 321 | 小澤司 | Mito Hollyhock | 21 | 127 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2011-2014 |
| 321 | 中村充孝 | Iwate Grulla Morioka | 21 | 126 | 14 | 121 | 2 | 29 | 2009-2024 |
| 321 | 本間至恩 | FC Tokyo | 21 | 123 | 0 | 21 | 0 | 0 | 2018- |
| 321 | 橋本晃司 | Iwate Grulla Morioka | 21 | 113 | 2 | 30 | 1 | 14 | 2006-2020 |
| 321 | 金森健志 | Avispa Fukuoka | 21 | 99 | 17 | 230 | 0 | 0 | 2013-2025 |
| 321 | 高橋潤哉 | Montedio Yamagata | 21 | 89 | 0 | 0 | 14 | 59 | 2019- |
| 321 | 瀬川祐輔 | Kashiwa Reysol | 21 | 82 | 29 | 185 | 0 | 0 | 2016- |
| 340 | 高橋健二 | Montedio Yamagata | 20 | 288 | 0 | 0 | - | - | 1999-2006 |
| 340 | 関口訓充 | Vegalta Sendai | 20 | 247 | 12 | 225 | 0 | 0 | 2004-2021 |
| 340 | 高橋義希 | Sagan Tosu | 20 | 242 | 6 | 268 | 0 | 0 | 2004-2021 |
| 340 | 岡山一成 | Consadole Sapporo | 20 | 214 | 6 | 64 | - | - | 1997-2012 |
| 340 | 菅井直樹 | Vegalta Sendai | 20 | 186 | 20 | 203 | 0 | 0 | 2003-2018 |
| 340 | 赤嶺真吾 | FC Ryukyu | 20 | 179 | 68 | 249 | 0 | 0 | 2006-2021 |
| 340 | 曽根田穣 | Ehime FC | 20 | 151 | 0 | 3 | 5 | 35 | 2017- |
| 340 | 松井大輔 | YSCC Yokohama | 20 | 150 | 7 | 98 | 3 | 26 | 2000-2023 |
| 340 | 盛礼良レオナルド | Blaublitz Akita | 20 | 142 | 0 | 0 | 10 | 42 | 2007-2015 |
| 340 | 深井正樹 | SC Sagamihara | 20 | 132 | 25 | 158 | 5 | 28 | 2003-2016 |
| 340 | 今野章 | Kawasaki Frontale | 20 | 121 | 4 | 42 | - | - | 1997-2006 |
| 340 | 三浦淳宏 | Yokohama FC | 20 | 109 | 45 | 318 | - | - | 1994-2010 |
| 340 | 前田大然 | Yokohama F. Marinos | 20 | 74 | 28 | 77 | 0 | 0 | 2016-2021 |
| 340 | 真下佐登史 | Montedio Yamagata | 20 | 57 | 0 | 0 | - | - | 1999-2000 |
| 340 | 岩渕弘人 | Vegalta Sendai | 20 | 54 | 3 | 32 | 10 | 31 | 2022- |
| 340 | 播戸竜二 | FC Ryukyu | 20 | 52 | 87 | 325 | 2 | 19 | 1998-2018 |
| 340 | ドラガン・ムルジャ | Shonan Bellmare | 20 | 46 | 15 | 52 | 0 | 0 | 2014-2017 |
| 340 | 崔龍洙 | Jubilo Iwata | 20 | 33 | 55 | 88 | - | - | 2001-2005 |
| 340 | ジェイ | Hokkaido Consadole Sapporo | 20 | 32 | 49 | 129 | 0 | 0 | 2015-2021 |
| 359 | 佐藤謙介 | Renofa Yamaguchi FC | 19 | 388 | 1 | 20 | 0 | 0 | 2011-2024 |
| 359 | 熊林親吾 | Blaublitz Akita | 19 | 332 | 0 | 8 | 2 | 43 | 2000-2015 |
| 359 | 石原克哉 | Ventforet Kofu | 19 | 325 | 11 | 142 | 0 | 0 | 2001-2017 |
| 359 | 西嶋弘之 | Giravanz Kitakyushu | 19 | 315 | 2 | 21 | 1 | 10 | 2001-2017 |
| 359 | 木村祐志 | Kagoshima United FC | 19 | 303 | 1 | 31 | 2 | 66 | 2006-2024 |
| 359 | 冨田大介 | Mito Hollyhock | 19 | 293 | 6 | 171 | 0 | 0 | 2000-2018 |
| 359 | 大西容平 | Kataller Toyama | 19 | 242 | 0 | 34 | 1 | 19 | 2005-2015 |
| 359 | 田中パウロ淳一 | Tochigi City | 19 | 203 | 0 | 3 | 16 | 70 | 2012- |
| 359 | 染矢一樹 | Azul Claro Numazu | 19 | 192 | 0 | 0 | 19 | 159 | 2009-2024 |
| 359 | 戸島章 | Matsumoto Yamaga FC | 19 | 160 | 0 | 0 | 3 | 17 | 2010-2022 |
| 359 | 吉濱遼平 | FC Gifu | 19 | 152 | 0 | 0 | 1 | 36 | 2012-2022 |
| 359 | 髙萩洋次郎 | Tochigi SC | 19 | 137 | 26 | 329 | 0 | 0 | 2003-2023 |
| 359 | 木島徹也 | Kamatamare Sanuki | 19 | 133 | 0 | 0 | 6 | 47 | 2012-2019 |
| 359 | 星大輔 | Tochigi SC | 19 | 132 | 1 | 28 | - | - | 1999-2009 |
| 359 | 宮崎鴻 | Vegalta Sendai | 19 | 121 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2022- |
| 359 | 皆川佑介 | Renofa Yamaguchi FC | 19 | 120 | 8 | 109 | 0 | 0 | 2014-2023 |
| 359 | 岸田和人 | Renofa Yamaguchi FC | 19 | 120 | 0 | 0 | 35 | 55 | 2015-2022 |
| 359 | 河野広貴 | Tokyo Verdy | 19 | 116 | 15 | 128 | 0 | 0 | 2007-2020 |
| 359 | 小林成豪 | Renofa Yamaguchi FC | 19 | 116 | 5 | 67 | 0 | 0 | 2016- |
| 359 | 長谷川悠 | V-Varen Nagasaki | 19 | 113 | 26 | 178 | 0 | 0 | 2006-2019 |
| 359 | 横山聡 | Shonan Bellmare | 19 | 111 | 1 | 19 | - | - | 2001-2006 |
| 359 | 黒津勝 | Gainare Tottori | 19 | 105 | 26 | 151 | 2 | 22 | 2001-2017 |
| 359 | ルカオ | Fagiano Okayama | 19 | 105 | 5 | 38 | 4 | 21 | 2019- |
| 359 | 阿部吉朗 | Matsumoto Yamaga FC | 19 | 94 | 36 | 214 | 0 | 0 | 2003-2015 |
| 359 | 安柄俊 | Roasso Kumamoto | 19 | 94 | 1 | 7 | 0 | 0 | 2013-2018 |
| 359 | 清野智秋 | Consadole Sapporo | 19 | 75 | 0 | 2 | - | - | 2000-2006 |
| 359 | 渡邉りょう | Jubilo Iwata | 19 | 56 | 3 | 25 | 20 | 94 | 2019- |
| 359 | 宇佐美貴史 | Gamba Osaka | 19 | 18 | 89 | 302 | 0 | 0 | 2009- |
| 387 | 白井永地 | Albirex Niigata | 18 | 286 | 3 | 58 | 1 | 15 | 2014- |
| 387 | 内田智也 | Yokohama FC | 18 | 230 | 4 | 79 | 0 | 0 | 2002-2016 |
| 387 | 衛藤裕 | Kataller Toyama | 18 | 195 | 4 | 25 | 5 | 46 | 2006-2017 |
| 387 | 大友慧 | FC Gifu | 18 | 194 | 0 | 4 | - | - | 2000-2009 |
| 387 | 吉本岳史 | Yokohama FC | 18 | 194 | 0 | 1 | - | - | 2001-2009 |
| 387 | 原崎政人 | Vegalta Sendai | 18 | 187 | 4 | 40 | - | - | 1994-2004 |
| 387 | 齋藤恵太 | Tochigi City | 18 | 185 | 0 | 1 | 12 | 84 | 2015-2025 |
| 387 | 松本昌也 | Fagiano Okayama | 18 | 174 | 5 | 170 | 1 | 28 | 2013- |
| 387 | 佐藤優平 | Tokyo Verdy | 18 | 174 | 1 | 38 | 0 | 0 | 2013-2021 |
| 387 | 増山朝陽 | FC Machida Zelvia | 18 | 166 | 4 | 62 | 0 | 0 | 2015- |
| 387 | 加藤潤也 | FC Imabari | 18 | 154 | 0 | 0 | 29 | 98 | 2017- |
| 387 | 嶋田正吾 | FC Gifu | 18 | 139 | 0 | 0 | - | - | 2008-2011 |
| 387 | 東浩史 | AC Nagano Parceiro | 18 | 128 | 0 | 0 | 20 | 189 | 2010-2022 |
| 387 | エリゼウ | Tokushima Vortis | 18 | 123 | 3 | 19 | - | - | 2008-2012 |
| 387 | 山下諒也 | Gamba Osaka | 18 | 120 | 10 | 92 | 0 | 0 | 2020- |
| 387 | 河野孝汰 | Fagiano Okayama | 18 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019- |
| 387 | 池内友彦 | Consadole Sapporo | 18 | 106 | 3 | 57 | - | - | 1996-2008 |
| 387 | チェ・ジョンハン | Oita Trinita | 18 | 102 | 1 | 32 | 0 | 0 | 2009-2014 |
| 387 | 岡田翔平 | Thespakusatsu Gunma | 18 | 80 | 2 | 50 | 8 | 31 | 2011-2020 |
| 387 | ジェフェルソン・バイアーノ | Zweigen Kanazawa | 18 | 80 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2018-2024 |
| 387 | 小倉隆史 | Ventforet Kofu | 18 | 75 | 34 | 166 | - | - | 1994-2005 |
| 387 | カプリーニ | RB Omiya Ardija | 18 | 73 | 2 | 22 | 0 | 0 | 2023- |
| 387 | 髙橋利樹 | Sagan Tosu | 18 | 71 | 6 | 29 | 17 | 55 | 2020- |
| 387 | 藤吉信次 | Vegalta Sendai | 18 | 70 | 18 | 110 | - | - | 1993-2002 |
| 387 | ウィリアン・リラ | Ventforet Kofu | 18 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2021-2022 |
| 387 | 久保裕也 | Kyoto Sanga FC | 18 | 66 | 0 | 0 | - | - | 2011-2013 |
| 387 | 竹元義幸 | Sagan Tosu | 18 | 63 | 0 | 8 | - | - | 1996-2002 |
| 387 | 大久保嘉人 | Cerezo Osaka | 18 | 48 | 191 | 477 | 0 | 0 | 2001-2021 |
| 387 | グラウシオ | Avispa Fukuoka | 18 | 37 | 1 | 7 | - | - | 2005-2006 |
| 387 | エリキ | FC Machida Zelvia | 18 | 30 | 33 | 96 | 0 | 0 | 2019- |
| 417 | 千葉直樹 | Vegalta Sendai | 17 | 337 | 0 | 50 | - | - | 1999-2010 |
| 417 | 沼田圭悟 | Renofa Yamaguchi FC | 17 | 278 | 1 | 18 | 0 | 0 | 2012-2024 |
| 417 | 藤田征也 | Tokushima Vortis | 17 | 269 | 3 | 147 | 0 | 0 | 2005-2022 |
| 417 | パウリーニョ | Matsumoto Yamaga FC | 17 | 258 | 3 | 52 | 2 | 45 | 2010-2023 |
| 417 | 池上丈二 | Renofa Yamaguchi FC | 17 | 227 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2017- |
| 417 | 杉本太郎 | Tokushima Vortis | 17 | 211 | 3 | 75 | 0 | 6 | 2014- |
| 417 | 養父雄仁 | Fujieda MYFC | 17 | 205 | 3 | 29 | 3 | 25 | 2007-2019 |
| 417 | 大島康樹 | Ventforet Kofu | 17 | 196 | 0 | 3 | 12 | 46 | 2014- |
| 417 | 宮崎純真 | Tokushima Vortis | 17 | 172 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019- |
| 417 | 中山博貴 | Kyoto Sanga FC | 17 | 159 | 4 | 62 | 0 | 0 | 2004-2015 |
| 417 | 中山元気 | Shonan Bellmare | 17 | 150 | 2 | 42 | - | - | 2000-2010 |
| 417 | 久保裕一 | SC Sagamihara | 17 | 146 | 0 | 0 | 4 | 34 | 2010-2018 |
| 417 | 白崎凌兵 | FC Machida Zelvia | 17 | 135 | 22 | 206 | 0 | 0 | 2012- |
| 417 | 大木勉 | Ehime FC | 17 | 121 | 28 | 154 | - | - | 1995-2012 |
| 417 | 有馬幸太郎 | Oita Trinita | 17 | 120 | 0 | 0 | 8 | 24 | 2019- |
| 417 | 神谷優太 | Fagiano Okayama | 17 | 108 | 8 | 115 | 0 | 0 | 2016- |
| 417 | 高山薫 | SC Sagamihara | 17 | 85 | 19 | 184 | 0 | 11 | 2011-2022 |
| 417 | 鈴木孝明 | Mito Hollyhock | 17 | 85 | 0 | 0 | - | - | 2005-2007 |
| 417 | 伊藤翔 | Yokohama FC | 17 | 76 | 48 | 280 | 0 | 0 | 2010-2025 |
| 417 | 田代有三 | Cerezo Osaka | 17 | 73 | 48 | 175 | 0 | 1 | 2003-2016 |
| 417 | 古橋亨梧 | Vissel Kobe | 17 | 68 | 42 | 95 | 0 | 0 | 2017-2021 |
| 417 | 藤本憲明 | Kagoshima United FC | 17 | 55 | 16 | 77 | 44 | 89 | 2016-2024 |
| 417 | ジェルマーノ | Cerezo Osaka | 17 | 49 | 0 | 0 | - | - | 2007-2008 |
| 417 | アマラオ | Shonan Bellmare | 17 | 45 | 49 | 101 | - | - | 1999-2004 |
| 417 | クビツァ | Oita Trinita | 17 | 45 | 0 | 0 | - | - | 2000-2001 |
| 417 | マルクス・ヴィニシウス | Nagoya Grampus | 17 | 36 | 0 | 0 | 36 | 100 | 2022- |
| 443 | 喜山康平 | Giravanz Kitakyushu | 16 | 394 | 2 | 33 | 1 | 52 | 2006-2025 |
| 443 | 井林章 | Kamatamare Sanuki | 16 | 270 | 0 | 39 | 0 | 17 | 2013-2025 |
| 443 | 巻誠一郎 | Roasso Kumamoto | 16 | 231 | 53 | 207 | 0 | 0 | 2003-2018 |
| 443 | 米田隼也 | V-Varen Nagasaki | 16 | 210 | 1 | 16 | 0 | 0 | 2018- |
| 443 | 曽田雄志 | Consadole Sapporo | 16 | 197 | 4 | 35 | - | - | 2001-2009 |
| 443 | 杉森考起 | Tochigi SC | 16 | 186 | 0 | 32 | 5 | 14 | 2014- |
| 443 | 椿直起 | JEF United Chiba | 16 | 166 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2019- |
| 443 | 河本裕之 | Omiya Ardija | 16 | 162 | 13 | 239 | 0 | 0 | 2004-2021 |
| 443 | 青木翔大 | Thespa Gunma | 16 | 162 | 0 | 0 | 36 | 139 | 2013- |
| 443 | 小森田友明 | Giravanz Kitakyushu | 16 | 148 | 0 | 50 | - | - | 2000-2012 |
| 443 | 金子昌広 | Nara Club | 16 | 143 | 0 | 9 | 2 | 24 | 2013-2023 |
| 443 | イサカ・ゼイン | JEF United Chiba | 16 | 143 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2020- |
| 443 | 重松健太郎 | FC Ryukyu | 16 | 141 | 5 | 45 | 29 | 192 | 2010-2024 |
| 443 | 柴﨑晃誠 | Sanfrecce Hiroshima | 16 | 139 | 28 | 301 | 0 | 0 | 2007-2023 |
| 443 | 前田俊介 | Gainare Tottori | 16 | 116 | 11 | 98 | 5 | 41 | 2004-2017 |
| 443 | 武颯 | FC Gifu | 16 | 115 | 0 | 0 | 47 | 126 | 2018- |
| 443 | 山田康太 | Yokohama FC | 16 | 112 | 7 | 91 | 0 | 0 | 2018- |
| 443 | 西谷正也 | Consadole Sapporo | 16 | 96 | 23 | 139 | - | - | 1997-2008 |
| 443 | 相良竜之介 | Vegalta Sendai | 16 | 78 | 1 | 17 | 0 | 0 | 2020- |
| 443 | 山口一真 | Thespa Gunma | 16 | 76 | 1 | 17 | 6 | 47 | 2018- |
| 443 | ファビーニョ | Vegalta Sendai | 16 | 69 | 21 | 76 | - | - | 2002-2007 |
| 443 | 松田正俊 | Tochigi SC | 16 | 62 | 2 | 18 | - | - | 1999-2009 |
| 443 | ネイツ・ペチュニク | Tochigi SC | 16 | 61 | 1 | 27 | 6 | 12 | 2015-2018 |
| 443 | 倉田秋 | Gamba Osaka | 16 | 57 | 60 | 432 | 0 | 0 | 2007- |
| 443 | 眞中靖夫 | Yokohama FC | 16 | 55 | 34 | 181 | - | - | 1993-2004 |
| 443 | マルセロ・ソアレス | Vegalta Sendai | 16 | 34 | 0 | 0 | - | - | 2009 |
| 469 | 飯尾和也 | Matsumoto Yamaga FC | 15 | 315 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1999-2014 |
| 469 | 舩津徹也 | FC Gifu | 15 | 250 | 0 | 12 | 4 | 94 | 2009-2022 |
| 469 | 國分伸太郎 | Montedio Yamagata | 15 | 232 | 0 | 0 | 2 | 29 | 2017- |
| 469 | 李栄直 | Iwate Grulla Morioka | 15 | 213 | 1 | 5 | 1 | 30 | 2013-2023 |
| 469 | 山根巌 | Kashiwa Reysol | 15 | 210 | 4 | 88 | - | - | 1995-2009 |
| 469 | 上田康太 | Tochigi SC | 15 | 194 | 10 | 203 | 0 | 0 | 2005-2021 |
| 469 | 新井一耀 | V-Varen Nagasaki | 15 | 192 | 0 | 19 | 0 | 0 | 2016- |
| 469 | 兵働昭弘 | Shimizu S-Pulse | 15 | 180 | 17 | 196 | 0 | 0 | 2005-2018 |
| 469 | 畑潤基 | Blaublitz Akita | 15 | 179 | 0 | 0 | 11 | 49 | 2016-2025 |
| 469 | 水越潤 | Ventforet Kofu | 15 | 177 | 0 | 0 | - | - | 1999-2005 |
| 469 | 駒井善成 | FC Imabari | 15 | 171 | 19 | 263 | 0 | 0 | 2011- |
| 469 | 大石竜平 | Blaublitz Akita | 15 | 162 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2019- |
| 469 | 星雄次 | Albirex Niigata | 15 | 148 | 0 | 67 | 5 | 35 | 2015- |
| 469 | 片山瑛一 | Urawa Reds | 15 | 146 | 6 | 157 | 0 | 2 | 2014- |
| 469 | 小石龍臣 | Sagan Tosu | 15 | 141 | 0 | 0 | - | - | 2000-2005 |
| 469 | 川崎元気 | Sagan Tosu | 15 | 136 | 0 | 0 | - | - | 1999-2003 |
| 469 | 茂木駿佑 | FC Ryukyu | 15 | 133 | 0 | 27 | 7 | 100 | 2015- |
| 469 | 梅木翼 | Vegalta Sendai | 15 | 129 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2020- |
| 469 | 塚川孝輝 | Mito Hollyhock | 15 | 128 | 3 | 63 | 0 | 0 | 2017-2025 |
| 469 | 西山哲平 | Oita Trinita | 15 | 117 | 14 | 206 | - | - | 1994-2009 |
| 469 | 山形恭平 | Avispa Fukuoka | 15 | 113 | 0 | 7 | - | - | 2000-2007 |
| 469 | 遠藤航 | Urawa Reds | 15 | 104 | 13 | 127 | 0 | 0 | 2010-2018 |
| 469 | 片桐淳至 | Ventforet Kofu | 15 | 102 | 1 | 34 | - | - | 2002-2012 |
| 469 | 中村慶太 | V-Varen Nagasaki | 15 | 94 | 10 | 106 | 0 | 0 | 2016- |
| 469 | 永井雄一郎 | Thespakusatsu Gunma | 15 | 93 | 52 | 288 | 0 | 0 | 1997-2017 |
| 469 | エドゥアルド | JEF United Chiba | 15 | 83 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2022- |
| 469 | 川村拓夢 | Sanfrecce Hiroshima | 15 | 77 | 8 | 62 | 0 | 0 | 2018-2024 |
| 469 | マルコス・ギリェルメ | FC Tokyo | 15 | 70 | 0 | 12 | 0 | 0 | 2023-2025 |
| 469 | 青木亮太 | Hokkaido Consadole Sapporo | 15 | 68 | 19 | 134 | 0 | 7 | 2014- |
| 469 | 植中朝日 | Gamba Osaka | 15 | 49 | 14 | 76 | 0 | 0 | 2020- |
| 469 | ジュニオール・バホス | Ventforet Kofu | 15 | 44 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2017-2020 |
| 469 | アンドレ | Kyoto Sanga FC | 15 | 31 | 3 | 11 | - | - | 2006-2007 |